Battlefield 1 – jaką klasę postaci wybrać?

0
Battlefield 1 klasy postaci taktyki poradnik

Battlefield 1 oferuje nam 4 klasy postaci w trybie multiplayer.

Poniżej znajdziecie krótki opis przeznaczenia każdej z postaci oraz porady na temat tego, kiedy wybrać daną klasę. Oczywiste jest, że bardzo dużo zależy od naszych preferencji, jednak warto tutaj pamiętać o tym, że każda klasa postaci sprawdzi się lepiej lub gorzej w zależności od mapy, trybu gry, a nawet budowy drużyny przeciwnej.

Szturmowiec

Battlefield 1 - Szturmowiec

Jeśli chcemy być na pierwszej linii ataku i zagrzewać wszystkich do walki, to Szturmowiec będzie dobrym wyborem. Bronie, jakimi włada ta postać, to przede wszystkim pistolety maszynowe i strzelby, czyli pukawki przydatne głównie do walki w zwarciu.

Niektóre z pistoletów maszynowych są dobre nawet na średnim dystansie, jednak musimy uważać, gdyż podczas walki Szturmowcem łatwo możemy przegrać z przedstawicielem innej klasy.

Jaka taktyka jest najlepsza?

Podczas gry Szturmowcem bardzo dobrą taktyką zdobywania obszarów jest rzucanie granatów gazowych, założenie maski i wbiegnięcie w gazową chmurę z przygotowaną do ataku bronią. Zaskoczonych w ten sposób wrogów łatwo jest wyeliminować, o ile wcześniej nie byli oni na to przygotowani.

Szturmowiec jest główną klasą przeciwpancerną – może bowiem wyposażyć miny, granaty przeciwczołgowe, dynamit i działko. Tym samym Szturmowiec w Battlefield 1 jest niezbędny podczas walk w trybie Podboju. Postać Szturmowca idealnie sprawdza się również podczas starć na mniejszych mapach, gdyż posiada on broń doskonałą do walki na krótkich dystansach.

Medyk

Battlefield 1 - Medyk

Medyk w Battlefield 1 jest najbardziej uniwersalną klasą postaci, dzięki swojemu zastosowaniu i uzbrojeniu. Medyk sprawdzi się w każdej sytuacji i w każdym z trybów rozgrywki. Nie ma on jednak żadnych szans w starciu z pojazdami.

Bronią podstawową każdego Medyka są karabiny automatyczne i samopowtarzalne, niewymagające przeładowywania po każdym strzale. Część z broni, których używa doktor posada opcję strzelania seriami. Te bronie doskonale sprawdzają się na średnim dystansie, choć i z daleka stają się niebezpieczne. Choć bronie Medyka nie są preferowane do użytku na krótkim dystansie, to w przypadku takiego zagrożenia dobrze dają radę.

Nie ma trybu w Battlefield 1, w którym Medyk będzie nieprzydatny. Jeżeli gramy w trybie, w którym nie ma pojazdów (na przykład w Dominacji), wtedy im więcej lekarzy tym lepiej. W każdym z oddziałów powinien być chociaż jeden Medyk.

Użycie strzykawki nie wymaga przytrzymywania przycisku, a skrzynka lekarska leczy kilku towarzyszy naraz. W przypadku jednego rannego, zestaw bandaży będzie zdecydowanie bardziej skuteczny. Podczas gry Medykiem nie możemy wbiegać na pierwszą linię i zawsze trzymać się za towarzyszami – wygodniej ich wtedy leczyć. Musimy być bardzo ostrożni, bo jeśli zginiemy pozbawimy sojuszników pomocy medycznej.

Wsparcie

Battlefield 1 - Wsparcie

Żołnierz Wsparcia bardzo przypomina swoich kuzynów z poprzednich serii gry Battlefield. Główną bronią tej klasy są lekkie karabiny maszynowe, a głównym zadaniem rozdawanie towarzyszom amunicji.

Wsparcie jest dobrym rozwiązaniem, kiedy chcemy pomagać sojusznikom i zapewniać ogień zaporowy. W przypadku Żołnierza Wsparcia, będziemy trzymali się drugiej linii, wspierając towarzyszy długimi seriami. LKM-y są bowiem bardziej skuteczne, jeśli przytrzymujemy przycisk. Większość z tych broni staje się nieskutecznymi, jeśli strzelamy pojedynczo.

Żołnierz Wsparcia może wyposażyć się w narzędzie do naprawiania pojazdów, co staje się bardzo przydatne w trybach, w których biorą udział pojazdy. Wsparcie posiada w ekwipunku także miejsce na moździerz, która szczególnie przydaje się w trybie Szturmu i Operacjach.

Wsparcie jest mniej skuteczne w mniejszych trybach i na mniejszych mapach, ze względu na broń jaką dysponuje.

Zwiadowca

Battlefield 1 - Zwiadowca

Zwiadowca jest jedyną klasą postaci w Battlefield 1, która posługuje się charakterystyczną dla I Wojny Światowej bronią – karabinem powtarzalnym. Wszyscy, którzy są fanami takiego uzbrojenia powinni zainteresować się Zwiadowcą. Niektóre z karabinów wyposażone są w lunety, dlatego możemy wcielić się tu w rolę snajpera. Warto jednak przy tym pamiętać, że lunetę łatwiej zauważą wrogowie, gdyż odbija się w niej światło.

Najważniejszym gadżetem, który przypisany został Zwiadowcy jest pistolet sygnalizacyjny. Wystrzeliwana przez niego flara „zauważa” wrogów znajdujących się w jej zasięgu, dając tym samym drużynie znak o zagrożeniu.

Nikogo nie powinno dziwić, że Zwiadowca najlepiej sprawdza się na dużych dystansach. Warto wiec wybierać go w trybie Podboju, unikając tym samym mniejszych map, w trybach takich jak Dominacja.

Mechanik i Pilot

Odradzając się w pojeździe, automatycznie stajemy się Pilotem lub Mechanikiem. Są to klasy, które stworzone zostały po to, by uniknąć sytuacji, iż pojazd stawał się taksówką. W Battlefield 4 często zdarza się, że snajperzy odradzają się w śmigłowcach, po czym porzucają je po dotarciu do upatrzonego wcześniej celu.

Pilot i Mechanik dysponują słabiutką bronią, jaką jest pistolet automatyczny. Ci panowie mogą jednak naprawiać swoje pojazdy.

Klasy elitarne

W Battlefield 1 istnieją także klasy elitarne. Są to potężne postacie, w które możemy wcielić się po zebraniu odpowiedniego ekwipunku podczas meczu. Taką postacią gramy do czasu, kiedy nie zostanie zlikwidowana.

Obecne w Battlefield 1 klasy elitarne, to koleś z miotaczem ognia, ciężkim karabinem oraz snajper z karabinem przeciwpancernym.

4.8/5 - (5 votes)