Battlefield 1 – klasy elitarne, które dadzą niezły pokaz

0
Battlefield 1 klasy elitarne

Niektórzy żołnierze w Battlefield 1 będą mieli niemałą przewagę na polu bitwy. Jak tłumaczy Electronic Arts, w nadchodzącym Battlefieldzie będziemy mogli wcielić się w jedną z trzech elitarnych klas postaci. Jak zapowiadają twórcy, są to naprawdę wypasione jednostki, które wykorzystane w odpowiedni sposób zmienią losy niejednej bitwy.

Pierwszym pośród najlepszych będzie żołnierz wyposażony w miotacz ognia. „Ubrany w ognioodporny strój z maską gazową i uzbrojony w miotacz ognia, na pole walki wnosi ze sobą chaos. Nie jest jednak niezniszczalny. Zamocowana na stałe maska gazowa spowalnia go i utrudnia obserwację otoczenia. Atakuj go z dystansu, a być może unikniesz spalenia” – na oficjalnej stronie wyjaśniają twórcy.

Drugim z elity będzie wartownik. „Wartownik to człowiek-czołg uzbrojony w chłodzony wodą karabin maszynowy. Zasypuje pozycje wroga ołowiem, samemu będąc na niego niezwykle odpornym, jednak w przeciwieństwie do żołnierza z miotaczem nie może nosić maski gazowej” – pisze EA. Jeśli więc będziemy chcieli pokonać owego delikwenta, trzymanie się na dystans na pewno nie będzie dobrym sposobem. W powaleniu wroga z pewnością pomogą nam granaty gazowe.

Ostatnim pogromcą z elitarnej trójki będzie facet nazwany łowcą czołgów. „Ta klasa elitarna w sposób mistrzowski opanowała obsługę karabinu przeciwpancernego 1918 Tankgewehr, niezwykle skutecznego przeciw piechocie i pojazdom (o ile jego użytkownik prowadzi ogień z pozycji leżącej). Celny strzał z tej broni może zerwać gąsienicę, unieszkodliwić karabin maszynowy bądź armatę pojazdu. Stąd właśnie nazwa Tankgewehr ” – czytamy na stronie Battlefielda.

Wszystkie trzy klasy elitarne będziemy mogli przetestować na otwartych testach beta, które dostępne będą od 31 sierpnia.

„W otwartej becie Battlefield 1 znajdziesz mapę Pustynia Synajska, spalone słońcem pole bitwy na wschód od El-Dżifar. Od potyczek piechoty w wąskich uliczkach osady Bir-el-Mazar po pojedynki powietrzne ponad majestatycznymi klifami – podczas toczonych tu zaciętych starć konieczne będzie korzystanie z otoczenia. A gdy klęska zajrzy ci w oczy, otrzymasz wsparcie w postaci potężnego behemota – pędzącego wśród piasków pustyni pociągu pancernego.” 

W otwartej becie Battlefield 1, dostępne będą dwa tryby rozgrywki:

  1. Szturm – jest to 24-osobowy ryb, w którym gracze będą mieli za zadanie znalezienie i zniszczenie telegrafów obrońcy, służących do wzywania artylerii. Obrońcy mogą przeszkadzać atakującym, rozbrajając ich ładunki wybuchowe. Jednak gdy telegrafy zostaną zniszczone, obrońcy będą musieli wycofać się do następnego sektora i tam bronić kolejnych telegrafów.
  2. Podbój – jest chyba ulubionym trybem graczy Battlefielda. Jest to rozgrywka na dużą skalę, gdyż pochłania ona aż 64. graczy walczących o kontrolę nad kluczowymi pozycjami na mapie. W bitwach biorą udział nie tylko żołnierze piechoty i pojazdy, ale także behemoty budzące grozę. W trybie Podboju są więc dostępne wszystkie elementy wojny totalnej, z których słynie seria Battlefield.

Źródło: battlefield.com

5/5 - (1 vote)