Głośniki przenośne – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

0
Rate this post

Głośniki przenośne to nowoczesne rozwiązanie dla mobilnych osób, które lubią słuchać muzyki w dobrej jakości i bez słuchawek, dokądkolwiek się udadzą. Czy rzeczywiście warto z nich korzystać? Jakie są ich dobre, a jakie słabe strony?

Czym są głośniki przenośne?

Głośniki przenośne funkcjonalnością nie różnią się od klasycznych. Doskonale przekazują dźwięk z podłączonego do nich urządzenia, najczęściej: komputera lub laptopa, tabletu lub telefonu, konsoli do gier lub kina domowego. Różni je jedynie sposób podłączania. Otóż nie wymagają używania kabla, ale opierają się o jedną z nowoczesnych technologii przesyłania sygnału: Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay.

W jaki sposób głośniki odnajdują właściwe urządzenie i wiedzą, że to właśnie z niego mają odtworzyć dźwięk? Wystarczy je sparować, tak jak odnajduje się drugi telefon, np. podczas wysyłania czegoś Bluetoothem.Wówczas głośniki wcielają się w głośniki wbudowane w sprzęt – przejmują ich funkcję.

Sprawdź, jak wyglądają przykładowe modele głośników przenośnych: Głośnik bluetooth do salonu – zobacz nasze propozycje.

Czego możesz oczekiwać po głośnikach przenośnych?

Korzystanie z głośników przenośnych to przede wszystkim ogromna wygoda: pozwalają Ci zachować mobilność, a także mieć telefon z odtwarzaną muzyką zawsze przy sobie, podczas gdy głośniki mogą stać w odległości. Kiedy się to przydaje? Na przykład podczas sprzątania mieszkania lub gdy przenosisz się do drugiego pokoju tylko na chwilę (posiedzieć z przyjaciółmi lub na balkonie, przygotować posiłek w kuchni, potrenować mięśnie na większej przestrzeni). Świetnie sprawdzą się także na dworze, gdy wybierasz się na piknik czy poćwiczyć jogę na świeżym powietrzu.

Głośniki przenośne – czy to rozwiązanie dla Ciebie?Głośniki przenośne są kompatybilne z popularnymi platformami do streakingu i multimedialnymi odtwarzaczami. Jeśli zamiast słuchać własną playlistę, wolisz puścić coś z Youtube’a – możesz to zrobić. I to bez utraty jakości, z którą wiązało się używanie głośników bezprzewodowych jeszcze kilka lat temu. Dziś są to urządzenia równorzędne z tradycyjnymi.

Potencjalne słabe strony głośników bezprzewodowych

Nie ma plusów bez minusów, to jasne. Wśród cech głośników przenośnych znajdą się i takie, które trudno byłoby uznać za zalety. Przykład z brzegu: cena. Jeśli wybierzesz model tańszy, do 100 zł, nie licz na najlepszą jakość dźwięku. Na porządny wydasz nawet kilkaset złotych.

Skąd wysoka cena? Poza mobilnością, która stanowi sedno sprawy, znaczenie mają także dodatki. Rozbudowane głośniki bezprzewodowe mają wbudowane radio, mikrofon, porty USB, wejścia na Katy SD, a nawet ekrany LCD do wyświetlania danych.

Główna zaleta głośników – brak przewodów elektrycznych – wiąże się z wadą: koniecznością ładowania akumulatora. Po wyładowaniu będziesz musiał odczekać nawet kilka godzin, co przerwie możliwość słuchania muzyki. Z kolei uzupełnianie energii powerbankiem to kolejny wydatek.

Głośniki przenośne – czy to rozwiązanie dla Ciebie?Głośniki na Bluetooth i Wi-Fi – moda czy ułatwienie?

W tej chwili głośniki przenośne są bardzo modne. Nie oznacza to jednak, że kiedy wyjdą z mody, przestaną być funkcjonalne. Warto jedynie zadbać o to, by wykorzystywany przez nie moduł był kompatybilny z urządzeniami, które chcesz sparować.

Poświęć więcej pieniędzy, by mieć lepszy dźwięk i pojemniejszy akumulator. Wybierz też urządzenie dopasowane do Twojego gustu: kształtem, kolorem, wielkością. Duże głośniki bezprzewodowe przenosi się za pomocą specjalnych uchwytów, mniejsze zaś są poręczne – zmieszczą się w dłoni. Wybierz model dla siebie!