Gra planszowa Mocarstwa – najlepsza gra bez prądu

0
Gra planszowa Mocarstwa
Rate this post

Gra planszowa Mocarstwa podbija świat „planszówek” jeszcze przed oficjalną premierą. Tytuł spotkać można było na licznych targach i konwentach, gdzie każdy z zainteresowanych osobiście mógł dołączyć do gry i spróbować swoich sił jako jeden z 9 władców XVIII wiecznej Europy.

Dlaczego gra planszowa Mocarstwa?

Co sprawia, że gra planszowa Mocarstwa jest wyjątkowa? Jest to strategiczno-losowa planszówka z elementami gospodarki, której akcja rozgrywa się w XVIII wiecznej Europie. Podczas rozgrywki gracz wciela się w jednego z dziewięciu władców następujących mocarstw: Polski, Francji, Hiszpanii, Węgier, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Rosji lub Imperium Osmańskiego. Mając władzę absolutną gracz może rozwijać swoje mocarstwo zarówno militarnie, jak i ekonomicznie. Cel gry jest jeden – przejąć kontrolę nad większością terytoriów Europy.

Gra Mocarstwa w dużym stopniu stawia na realizm rozgrywki. W zależności od tego, jaką ilością czasu dysponujemy, wybrać możemy jeden z 3 stopni zaawansowania rozgrywki:

  • Scenariusze – jest to najprostszy tryb gry, dzięki któremu każdy bez problemu zaznajomi się z mechanizmem rozgrywki. Tryb Scenariusze zawiera tylko i wyłącznie militarne zasady gry, a cel jaki postawiony jest przed graczem, to zajęcie strategicznego punktu na mapie. W zależności od stopnia zaawansowania graczy, rozgrywka w scenariuszu trwać może od 20 do 50 minut.  
  • Kampanie – tryb gry przeznaczony dla graczy o wyższym poziomie zaawansowania. Gracze mają do dyspozycji mapę polityczną, bez wykorzystania zaawansowanych elementów ekonomicznych gry. Co ważne, w Kampanii gracze mogą werbować nowe oddziały podczas trwania samej rozgrywki. Podczas gry gracz poznaje mechanizmy działania gospodarki. W zależności od stopnia zaawansowania graczy, rozgrywka w kampanii trwać może od 1 do 2 godzin.   
  • Pełna Rozgrywka – tryb gry przeznaczony dla graczy, którzy poznali już zasady działania gospodarki oraz doskonale władają potęgą militarną mocarstwa. Do dyspozycji graczy w Pełnej Rozgrywce jest zarówno mapa polityczna, jak i gospodarcza – Koło Stolicy. Do zadań gracza należy m.in. zarządzanie zasobami militarnymi, handel zasobami i rozbudowa mocarstwa. Podczas gry, gracze mają możliwość korzystania z kart Informacji Państwowych i Europejskich. W zależności od stopnia zaawansowania graczy, rozgrywka w kampanii trwać może od 3 do kilkunastu godzin.   

Jak wesprzeć grę Mocarstwa?

Jednym ze sposobów wsparcia projektu jest przedpremierowy zakup gry, którego dokonać można za pomocą serwisu Wspieram.to, w kategorii „gry bez prądu”. Wsparcia można dokonać wybierając jeden (lub więcej niż jeden) pakiet: Marszałek, Kanclerz, Podkomorzy, Kasztelan, Kupiec i Towarzystwo kupieckie. W zależności od wybranego pakietu, oprócz gry otrzymamy szereg bonusów.

Dla przykładu wybierając wsparcie jako Marszałek otrzymasz:

  • egzemplarz gry planszowej MOCARSTWA,
  • podziękowania w instrukcji,
  • podziękowanie na naszej stronie mocarstwa.pl,
  • podziękowania na fanpage facebook.com/Mocarstwa,
  • autograf twórców gry na wewnętrznej stronie pudełka,
  • wszystkie odblokowane cele kampanii,
  • pierwszeństwo w wysyłce gotowej gry.

Aby dowiedzieć się więcej na temat gry, zapraszamy na jej oficjalną stronę www.mocarstwa.pl, oraz do polubienia fanpage na Facebooku www.facebook.com/Mocarstwa.

Wsparcia dokonać można pod adresem: https://wspieram.to/Mocarstwa