Samoloty w Battlefield 1 i mega gameplay!

0
Battlefield 1
Rate this post

Wiemy też co usprawniono w grze Battlefield 1.

Nowa odsłona serii, czyli Battlefield 1 dostarczy graczom niesamowitej rozrywki na wiele godzin. Co da największą frajdę? Oprócz pieszych wędrówek po polu bitwy gracze będą mieli możliwość sterowania pojazdami lądowymi, wodnymi oraz powietrznymi.

Dziś jednak dostarczymy wam trochę informacji o samych starciach powietrznych i samolotach – jest to bowiem najciekawsza grupa maszyn w Battlefield 1. Gameplay od YouTube’ra posługującego się nickiem PonyLion_HD prezentuje jak w praktyce wygląda walka w powietrzu (film dostępny pod newsem). PonyLion_HD miał również okazję porozmawiać z twórcami o systemie latania w Battlefield 1. Odpowiedzi na poszczególne pytania udzielił starszy projektant Patrick O’Shaughnessy.

PonyLion_HD: Na jakiej zasadzie działają stanowiska strzeleckie w samolotach?

Patrick O’Shaughnessy: W dwuosobowych samolotach szturmowych siedzący z tyłu obserwator korzysta z zamontowanego na obrotnicy KM-u o polu ostrzału 360 stopni. W bombowcach również znalazło się miejsce dla tylnego strzelca, tyle że jego pole ostrzału jest ograniczone do obszaru znajdującego się za maszyną. Załogę bombowca uzupełnia trzeci lotnik, obsługujący stanowisko strzeleckie w nosie samolotu, wyposażone w cięższą broń, ale o dość ograniczonym polu ostrzału obejmującym obszar przed maszyną.

PonyLion_HD: W jaki sposób walka powietrzna w Battlefield 1 różni się od tej z poprzednich gier Battlefield?

Patrick O’Shaughnessy: Największa różnica to brak naprowadzanych pocisków oraz systemów utrudniających namierzenie samolotu przez wroga. Oprócz tego korzystamy z nowego modelu aerodynamicznego, bardziej zniuansowanego i dopracowanego niż ten, który przygotowaliśmy na potrzeby odrzutowców. W czasie I wojny światowej samolot nadal był technologią raczkującą i sporo wysiłku kosztowało go pokonanie przyciągania ziemskiego. Aby oddać to w grze, skupiliśmy się w większym stopniu na oddaniu działania sił ciężkości i oporu. O ile walka powietrzna z udziałem odrzutowców koncentrowała się na wciśnięciu przycisku po namierzeniu celu, w przypadku tych maszyn znaczenie mają odpowiednie manewry, prędkość i dokładność prowadzonego ognia.

PonyLion_HD: Czy samoloty dostępne wBattlefield 1 będą skuteczne przeciwko pojazdom lądowym?

Patrick O’Shaughnessy: Wśród podzielonych na trzy klasy samolotów z pewnością znajdą się maszyny dysponujące wyposażeniem umożliwiającym zwalczanie celów naziemnych. Jedne samoloty sprawdzają się przede wszystkim w walce z innymi samolotami, inne w przygważdżaniu piechoty, a część skupia się na… jeszcze innych celach. Do dyspozycji pilotów oddamy szeroki wachlarz opcji, dzięki którym dopasują maszynę do swoich preferencji lub przyjętej strategii.

W Battlefield 1 pojawią się trzy klasy samolotów:

  • myśliwce,
  • dwuosobowe samoloty szturmowe,
  • bombowce.

Wiemy również, że stopień uszkodzenia pojazdów będzie miał ogromny wpływ nie tylko na stan wizualny pojazdu, ale także na jego funkcjonalność. Dziury w skrzydłach samolotu będą sprawiać, że te będą pękać, co będzie to miało ogromny wpływ na aerodynamikę samolotu. Znaczenie aerodynamiki w Battlefield 1 ma mieć zdecydowanie większy wpływ na samą rozgrywkę niż miało to miejsce w poprzednich odsłonach serii. Twórcy zapewniają również, że gracze będą mogli odczuć wpływ przyciągania ziemskiego podczas wojennych zmagań.