Smartfon dostosowany do naszych potrzeb

0
Porównywarka telefonów - smartfonów
Rate this post

Smartfonizacja to wskaźnik mówiący nam o tym, jaki procent społeczeństwa ma i korzysta ze smartfonów. W Polsce jest on na naprawdę przyzwoitym poziomie, gdzie nawet wśród seniorów wynosi ponad 50%. Stąd też nic dziwnego, że telefony są u nas sprzętem chodliwym i coraz częściej interesują nas konkretne modele smartfona, a nie te, które akurat oferuje nam nasz operator. W tym, jaki telefon będzie dla nas najlepszy, niewątpliwie może podpowiedzieć nam porównywarka telefonów, a tych na nasze szczęście jest sporo. Warto jednak znać podstawowe cechy smartfonów poszczególnych producentów, gdyż wiedza ta pomoże nam dokonać właściwego wyboru.

Idealny dla nas, czyli kompatybilny

Wybór odpowiedniego telefonu może być sporym wyzwaniem – oferta jest bardzo szeroka, zwłaszcza, jeżeli nasze kręgi zainteresowania rozszerzymy poza wielką trójkę na rynku smartfonów. Jednakże rozważania o właściwym telefonie rozpocząć należy nie od producenta, a od systemu operacyjnego. Wybór w zasadzie zamyka się wśród trzech możliwości – systemów iOS, Windows i Android. Decyzja o tym właściwym dla nas powinna być dość prosta – jeżeli korzystamy z komputera firmy Apple, najlepiej wybrać iOS. Jeżeli intensywnie korzystamy z usług Windowsa, to również i w telefonie warto mieć system Microsoftu. Natomiast jeżeli jesteśmy przeciętnym użytkownikiem, w pełni pochłoniętym przez Googla, to niewątpliwie Android będzie najtrafniejszym wyborem dla nas. Chodzi bowiem przede wszystkim o wygodę i kompatybilność – tak, by nasz telefon był faktycznie smart, żeby ułatwiał nam życie, zamiast go komplikować.

Android, czyli większość rynku

Wybór producenta dla telefonów z systemem iOS lub Windows jest dość prosty, bowiem są one wykorzystywane głównie przez, odpowiednio, Apple i Microsoft. Zatem wybierając tych producentów w zasadzie porównywarka telefonów powinna nam wystarczyć do znalezienia wymarzonego modelu. Nieco trudniej jest w przypadku systemu Android, bowiem wybitna większość dostępnych na rynku telefonów korzysta właśnie z niego. Wówczas klasyczna porównywarka telefonów to może być zbyt mało. Spory wsparciem mogą być za to portale typu https://android.com.pl, które skupiają się nowinkach dotyczących smartfonów korzystających z tego właśnie systemu. Tam znajdziemy recenzje dotyczące nowych telefonów czy porównania wybranych modeli posiadających jakąś cechę wspólną – chociażby cenę. Może to być zatem spore ułatwienie – znacznie większe, niż porównywarka telefonów, która nie tylko wymaga już od nas jakiejś wiedzy, ale też nie powie nam o typowych wadach lub usterkach danego modelu.

Przechodząc do poszczególnych producentów, warto wiedzieć, że absolutni liderzy jeżeli chodzi o smartfony z systemem Android, wywodzą się z Azji. Większość udziałów w rynku dzielą bowiem między sobą koreański Samsung oraz chiński Huawei. Ten pierwszy, to z pewnością najwyższa półka cenowa, ale też doskonały wybór dla indywidualistów, szukających urządzenia, które będzie oferowało wysoką jakość i stylowy design bez względu na cenę. Huawei z kolei ma dwie główne linie telefonów – jedną prestiżową i jedną ekonomiczną. Co jednak możemy sprawdzić w porównywarce telefonów, nawet ta linia ekonomiczna oferuje naprawdę dobre parametry w stosunku do swojej ceny. Interesującym wyborem dla osób szukających wysokiej jakości jest Xiaomi, które pretenduje do miana chińskiego iPhona i zyskuje coraz więcej zwolenników. Jeżeli chcemy czegoś krajowego, warto rozważyć propozycje Kiano, które wybiło się na tanich, ale bardzo dobrych tabletach, lub Kruger & Matz, które zaczynało od laptopów i wysokiej jakości głośników, ale teraz oferuje również smartfony w naprawdę przystępnych cenach. Warto jednak zawsze, bez względu na wybranego producenta, skorzystać ze schematu: najpierw czytam recenzję, a później z pomocą porównywarki telefonów znajduję coś dla siebie. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko nietrafionego zakupu, na przykład pod wpływem reklam.