Starcie Ligi Komputronik w Poznaniu!

0
Turniej CS GO
Rate this post

25 i 26 czerwca w salonie Komputronik Megastore w CH Poznań Plaza, drużyny z całej Polski po raz kolejny będą mogły zmierzyć się w grach FIFA 16 i Counter Strike: Global Offensive. Chętni spróbują też swoich sił w rozgrywkach free to play.

To już drugi przystanek w ramach Ligi Komputronik Gaming. Poprzedni, odbywający się w Bielsku-Białej, cieszył się dużym zainteresowaniem graczy. W klasycznym sieciowym FPS-ie Counter Strike: Global Offensive zmierzy się 16 drużyn, natomiast 64 osoby będą miały szansę udowodnienia swoich umiejętności w komputerowej grze sportowej FIFA 16. W sobotę rozegrany będzie oficjalny turniej, którego zwycięzca dostanie dziką kartę do finału sezonu, natomiast w niedzielę, już poza Ligą, odbędzie się turniej dla publiczności.

Liga rozpocznie się w sobotę, 25 czerwca, o godzinie 9:40 w strefie gracza w salonie Komputronik w CH Poznań Plaza. W meczach rozgrywanych w ramach Ligi uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia cennych nagród. Podczas każdego eventu zaplanowano też inne atrakcje dla publiczności, np. strefy free to play, gdzie będzie można zagrać na laptopach i symulatorach wyścigów. W Poznaniu taka możliwość będzie zarówno w sobotę, jak i niedzielę.

Komputronik Infinity PBA-200 [S001] to oficjalny komputer Ligi Komputronik Gaming, o wartości niemal 6 tys. zł. Posiada najnowszy system Intel Core i7 i dwa dyski twarde o łącznej pojemności 2240 GB. Komputer został również wyposażony w kartę graficzną GeForce GTX 970 (Asus Turbo) o pamięci 4000 MB oraz system operacyjny Windows 10 Home (64bit).

Liga Komputronik Gaming to seria 12 rozgrywek, podzielonych na 4 sezony, podczas których gracze mogą zmierzyć się w turniejach CS:GO i FIFA 16. Można zdobyć na nich dziką kartę do fazy pucharowej CS:GO lub w przypadku FIFA 16 przepustkę do finału, gdzie zmierzą się gracze wyłonieni na turniejach rozgrywanych podczas eventów, jak i ci z rozgrywek on-line. Na uczestników czekają nagrody rzeczowe, takie jak klawiatury, pendrivy, słuchawki i myszy. Kolejne eventy w ramach Ligi planowane są w Trójmieście, Rzeszowie (lub Łodzi), Olsztynie, wrocławskim Magnolia Parku, Katowicach, Krakowie (lub Białymstoku), Częstochowie (lub Szczecinie), Radomiu, Lublinie i na początku 2017r. ponownie w Poznaniu. Wkrótce ruszają również rozgrywki online.

Więcej informacji na temat turnieju można znaleźć na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1795950093957221/