Startują rozgrywki online Ligi Komputronik Gaming

0
Startują rozgrywki online Ligi Komputronik Gaming
Rate this post

Liga Komputronik Gaming jest na półmetku pierwszego sezonu. Do zmagań offline rozgrywanych na eventach w wybranych miastach, właśnie dołączyła rywalizacja w sieci. Fani gier mogą już brać udział w turniejach kwalifikacyjnych w ramach internetowych rozgrywek w Counter-Strike: Global Offensive,  League of Legends lub Hearthstone.

Seria imprez Komputronik Gaming rozpoczęła się 4 czerwca w Bielsku-Białej. Na tym etapie uczestnicy eventów grają w Counter-Strike: Global Offensive oraz FIFA 16. Rozrywki w pierwszej z tych gier ruszyły też w sieci. Cztery zwycięskie drużyny z turniejów online zmierzą się ze zwycięzcami stacjonarnych imprez i powalczą o awans do finału sezonu. Z kolei FIFA 16, jako jedyna gra w ramach Ligi, rozgrywana będzie wyłącznie podczas eventów. Tam zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy.

Zmagania w kolejnych dwóch grach: League of Legends i Hearthstone na tym etapie prowadzone są tylko w internecie. Po kwalifikacjach przyjdzie pora na fazę grupową, która wyłoni uczestników lanowych finałów.

Jedną z głównych zasad wzięcia udziału w turnieju, zarówno online, jak i offline, jest podanie miasta. W ten sposób indywidualni gracze i drużyny stają się ich reprezentantami. W grach drużynowych każdy zespół musi składać się z minimum 3 graczy z jednej miejscowości oraz 2 graczy z pobliskich okolic (z tolerancją do ~60km). Profil drużyny musi zawierać nazwę miasta jakie reprezentują oraz posiadać własny herb. Informacja ta będzie weryfikowana. Oprócz tego, każdy zawodnik musi mieć wpisane miasto w swoim profilu na ESL.

W pierwszym sezonie zaplanowano jeszcze dwa eventy, 16-17 lipca oraz 6-7 sierpnia, natomiast pod koniec wakacji, 27-28 sierpnia, zostanie rozegrany wielki finał. Warto śledzić stronę Komputronikgaming.pl, gdzie będą pojawiać się szczegóły na temat kolejnych rozgrywek oraz gdzie można znaleźć zasady uczestnictwa i relacje z poprzednich przystanków.