Battlefield 1 – zbiór najważniejszych informacji

0
Battlefield 1

Battlefield 1 to kolejna odsłona serii. Co już wiemy?

Battlefield 1 stawia w głównej mierze na kampanię wieloosobową, jednak tytuł ma zaoferować także tryb kampanii dla jednego gracza. Gra została osadzona w realiach I wojny światowej, co możemy wywnioskować już po samym jej tytule. Cyfra „1” ma symbolizować narodziny nowego pola walki i wojnę totalną.

Twórcą Battlefield 1 jest studio EA DICE, które pracowało także nad poprzednimi częściami gry, z wyjątkiem Hardline. Globalnym wydawcą i polskim dystrybutorem gry jest natomiast firma Electronic Arts. Deweloperzy nie określają jednak Battlefield 1 jako zwykłego odświeżenia czy restartu całej serii. Przeciwnie- wykorzystują doświadczenia zdobyte podczas tworzenia poprzednich części, wdrażając tym samym sprawdzone wcześniej rozwiązania.Rozgrywka w najnowszym Battlefield większy nacisk stawiać będzie na potyczki na bliższym dystansie. W grze pojawi się możliwość szarży z bagnetem i nowy system walki wręcz.

Data premiery, edycje, cena i platformy

Battlefield 1 tworzona jest z myślą o najnowszych platformach jakimi są PC, Xbox One i PlayStation 4. Premiera natomiast zaplanowana została już na 21 października 2016r.

 • PC, PS4, Xbox One
 • Premiera: 21.10.2016
 • Wersja językowa: polska (dubbing)
 • Producent: EA DICE
 • Wydawca: Electronic Arts
 • Dystrybutor: Electronic Arts

Battlefield 1 do sprzedaży trafi w dwóch edycjach- zwykłej i w specjalnej Edycji Ochotnika. W zwykłej wersji, gracze dostaną wcześniejszy dostęp do darmowej mapy, pod warunkiem, że tytuł zakupiony zostanie przedpremierowo. Oprócz tego gracze otrzymają zestaw Piekielnego Wojownika. Cena na PC wynosi 199 zł, 269 zł na PlayStation 4 i 288,99 zł na Xbox One.

Edycja Ochotnika oferuje graczom wcześniejszy dostęp do gry, bo już 18 października. Ponadto w przedpremierowym zestawie znajdą się:

 • Pakiet Piekielnego Wojownika (tylko w przedsprzedaży)
 • Pakiet Czerwonego Barona
 • Pakiet Lawrence’a z Arabii
 • Pięć pakietów bojowych
 • Trzy skórki dla pojazdów
 • Wcześniejszy dostęp do darmowej mapy (tylko w przedsprzedaży)

Koszty tej edycji zaczynają się od 269 zł na PC, przez 349 zł na PS4 do 368,99 zł dla posiadaczy Xboxa One.

Rozgrywka i fabuła w Battlefield 1

Batllefield 1, jak już wcześniej wspominaliśmy, skupia się głównie na I wojnie światowej. Gra zaoferuje kampanię dla jednego gracza, natomiast fabuła skupi się na losach kilku postaci, które walczą na różnych frontach. W grze znajdziemy między innymi kobietę z plemienia Beduinów, czy czarnoskórego Amerykanina.

Twórcy skoncentrowali się na pomniejszych wydarzeniach historycznych, o których nie mówi się na lekcjach historii. Gracze będą mieli możliwość odwiedzenia miasteczek francuskich, wziąć udział w szturmie na fortyfikacje w Alpach, czy przenieść się na Arabskie pustynie. Rozgrywka w najnowszym Battlefieldzie opiera się na poprzednich wersjach gry, jednak z pewnością rozgrywka przyniesie graczom wiele niespodzianek.

W Battlefield 1 każda broń będzie analogowa, poprzez co w rozgrywce zabraknie zaawansowanych dodatków w postaci rakiet naprowadzających czy laserowych celowników. Pojawią się jednak modyfikacje, które z góry zostały ustalone przez twórców. Rozgrywka ma na celu zachęcenie graczy do walki wręcz i na bliższym dystansie. Broń będzie miała mniejszy zasięg niż w poprzednich odsłonach gry, jednak przyspieszony został lot pocisków. Dzięki temu rozgrywka dostarczy więcej emocji, a starcia staną się bardziej dynamiczne.

Do walki będzie można przystąpić nie tylko na lądzie, ale także w powietrzu i na wodzie. W rozgrywce nie zabraknie także nowych pojazdów. Gracze będą mogli zasiąść za sterami czołgów lekkich i ciężkich, czy wcielić się w rolę pilota samolotów, w tym bombowca i dwupłatowca. Bardzo miłym zaskoczeniem jest to, że w grze będzie można pokierować potężnymi okrętami bojowymi. W najnowszym Battlefieldzie pojawi się także możliwość przemierzania pola bitwy na koniu, a dla bardziej zmechanizowanych- na motorze.

Twórcy zadbali o to, by pojazdy były bardzo zróżnicowane. Każdy z pojazdów zaoferuje graczom inne umiejętności specjalne, a także różnić się będzie sposobem prowadzenia.

Uzbrojenie dostępne w Battlefield 1 dzieli się na sześć części:

 1. Broń osobista– głównym przeznaczeniem jest obrona własna w nagłych sytuacjach
 2. Strzelba– idealne rozwiązanie do eliminacji wrogów na bliskim dystansie
 3. Lekki karabin maszynowy– doskonale ustrzeli wrogów na średnim dystansie
 4. Pistolet maszynowy– świetnie sprawdzają się na krótkim dystansie, na dodatek szybkostrzelne
 5. Karabin snajperski– chyba wszystko wiadomo 😉
 6. Karabin samopowtarzalny- duża moc obalająca

Dzięki temu, że bronie będą posiadały mniejszą specjalizację, dobranie odpowiedniego sprzętu będzie nie lada wyzwaniem, jednocześnie też kluczem do sukcesu. Gracze nie będą mogli także narzekać na modyfikacje broni. Możliwość dostosowania kolby, ustawienie celownika czy wyostrzenie lunety z pewnością sprawią dużo radochy. Do gry dodane zostaną również nowe „skórki”. Każda z broni posiadać będzie tylko trzy zestawy modyfikacji, które będzie można zmieniać. Jeśli będziemy chcieli broń zmodyfikować, będziemy musieli liczyć się ze stratą starej kosztem nowej modyfikacji.

W nowym Battlefield 1 twórcy stawiają głównie na walkę wręcz. Broń biała będzie różniła się zadawanymi obrażeniami i szybkością ataku. Gracze będą mieli także dostęp do wszelkiego rodzaju „zabawek”, jakimi będą m.in. łopaty, miecze czy pałki. W rozgrywce nie zabraknie też bitwy z bagnetami.

Wyżej wymienione uzbrojenie posłuży także jako narzędzie niezbędne do przecinania drutów kolczastych, rozwalania małych pojazdów czy niszczenia różnego typu barykad.

W Battlefield 1 pojawi się też kilka nowych granatów:

 • Gazowe– zadające niewielkie obrażenia, jednak z wydłużonym czasem działania
 • Zapalające– zadające ogromne obrażenia, ze skróconym czasem działania
 • Odłamkowe– zadające obrażenia od wybuchu

Gra wieloosobowa w Battlefield 1

Battlefield 1 zaoferuje graczom nie tylko kampanię w pojedynkę, ale także grę w trybie multi.Na jednym serwerze, do gry dołączyć będzie mogło 64. użytkowników. Mapy będą bardzo zróżnicowane. W grze będzie można trafić zarówno na tereny miejskie jak i pola otwarte. Walki w trybie multiplayer dają tym samym szerokie pole do popisu zarówno w okopach jak i walkach w miastach.

Bardzo ciekawym jest fakt, iż w grze dostępny będzie tak zwany system „permanentnych oddziałów”, dzięki któremu gracze będą mogli przemieszczać się po mapach i serwerach pozostając w jednej drużynie. W przypadku wersji na PC pojawi się przeglądarka serwerów.

Battlefield 1 zaoferuje graczom aż cztery klasy postaci:

 1. Szturmowiec– czyli żołnierz z wybuchowym charakterem, posiadający w swoim ekwipunku miny przeciwpancerne i materiały wybuchowe.
 2. Medyk– koleś od leczenia wszystkich rannych.
 3. Żołnierz wsparcia– gość wyposażony w karabin maszynowy, wspierający grupę ognistym temperamentem.
 4. Zwiadowca– facet trochę na uboczu, wypatruje przeciwnika- długodystansowiec.

Oprócz szajki powyżej, grę urozmaicą postacie wybierane automatycznie po odrodzeniu w pojeździe:

 • Pilot– fan telewizji analogowej, kierowca samolotu.
 • Czołgista zapalony fan przyrody- najbardziej lubi gąsienice.

W niektórych trybach gry, użytkownicy będą mogli skorzystać z behemotów, czyli z wielkich pojazdów, które mogą zmienić bieg historii. Może nim być na przykład ogromny zeppelin, który wyposażony został w stanowiska z karabinami i działkami. Dostęp do takich rzeczy mają zazwyczaj chłopaki z drużyny przegrywającej bitwę.

Mamy nadzieję, że Battlefield 1 przypadnie Wam do gustu i skusicie się na krótką (lub dłuższą) rozgrywkę. 🙂

5/5 - (2 votes)