Dynamiczna pogoda w Battlefield 1 wpłynie na rozgrywkę

0
Battlefield 1
Rate this post

Battefield 1 to pierwsza odsłona w serii, w której zmierzymy się na polu bitwy I Wojny Światowej. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Na mapach pojawi się dynamiczna pogoda – jak to wpłynie na rozgrywkę?

Dynamiczna pogoda w Battlefield 1 – oznacza to, że do map w grze nie będą przypisane predefiniowane warunki atmosferyczne, a pogoda będzie zmieniać się w trakcie potyczki.

Główny projektant poziomów Dan Berlin zdradza kilka ciekawych informacji z nowej funkcji w Battlefield 1:

Nigdy nie wiesz co dostaniesz. Nie zawsze to będzie deszcz, mgła itd. Możesz grać na mapie i za pierwszym razem będzie słonecznie, ale następnym razem zacznie padać i potem będzie mgliście, więc nie wiesz czego oczekiwać. Co chcieliśmy tym osiągnąć, to zmusić graczy do zmiany ich stylu gry i adaptacji do pola walki. Czuć w tym dynamikę. Snajperzy, którzy mają naprawdę daleki zasięg, kiedy wyjdzie mgła przestaną być efektywni, więc będą musieli zmienić broń na pistolet albo toporek. Powstaną swego rodzaju okręgi bliskiego kontaktu po całej mapie. Zmieni się tempo gry. To był nasz główny cel przy pracy nad pogodą.

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2016/06/24/dice-battlefield-1-dynamic-weather-should-make-players-change-play-styles/