TOP 5 najlepszych kart graficznych do 500 zł

Kupując kartę graficzną do 500 zł musimy pamiętać, że nie będzie to najmocniejszy model dostępny obecnie na rynku. Mimo to dobra karta w tej cenie dobrze sprawdzi się w przypadku gier, również tych nowszych. Co prawda nie pogramy na najwyższych detalach Ultra, jednak na średnich ustawieniach graficznych powinniśmy odpalić większość nowych produkcji. W przypadku starszych gier bez problemu pogramy na wysokich detalach, bez utraty płynności.

Karta graficzna do 500 zł to idealny stosunek ceny do wydajności, bowiem większość gier odpalimy na rozdzielczości Full HD. Zdecydowana większość kart graficznych w tym przedziale cenowym wyposażonych będzie w pamięć GDDR5 o pojemności 2 GB, lecz trafiają się nawet modele oferujące 4 GB pamięci na szynie 128 bitów. Dzięki takiej ilości pamięci odpalimy nie jedną grę na wysokich detalach przy rozdzielczości Full HD. Karta do 500 zł idealnie nada się również do pracy przy obróbce grafiki oraz renderowaniu filmów. W poniższym rankingu zamieszczone zostały najwydajniejsze karty graficzne do 500 zł o parametrach wymienionych powyżej.

Dzięki dużej ilości pamięci na karcie oraz wydajnej 128 bitowej szynie pamięci karta bez problemu obsłuży jednocześnie nawet 4 monitory. Dodatkowo karta wyposażona będzie w złącza HDMI, DVI x2 oraz port DisplayPort. Dzięki obsługiwanym standardom DirectX 12 oraz OpenGL 4.4 możemy być pewni, że odpalimy wszystkie najnowsze gry. Karty graficzne do 500 zł oferują wysoką wydajność, a co za tym idzie mocno się grzeją. Nie jest to jednak problemem, gdyż na każdej z nich zamontowany jest aktywny i cichy system chłodzenia.

Gwarancja na karty graficzne do 500 zł wynosi 36 mc. Zanim zdecydujesz się na zakup danego modelu, dokładnie sprawdź parametry techniczne każdej karty graficznej. Producenci oferujący karty graficzne do 500 zł to Asus, MSI, Sapphire, Gigabyte oraz Gainward. Jeżeli nie wiesz jaką kartę graficzną kupić, sprawdź poniższy ranking kart graficznych. Znajdziesz w nim model, producenta, opinie oraz aktualną cenę każdej karty.