Dlaczego warto zainwestować w pamięć RAM od GOODRAM?

0
5/5 - (1 vote)

Sprawnie działający komputer stacjonarny, czy też laptop, powinien mieć podzespoły najwyższej jakości. Za szybkość i niezawodność działania odpowiedzialne są wszystkie elementy. Kluczową rolę odgrywają jednak: procesor, twardy dysk, karta graficzna oraz pamięć RAM. Warto wybierać sprawdzonych producentów, aby mieć pewność, że nasz komputer będzie działał niezawodnie przez cały okres użytkowania. Jednym z polecanych przez użytkowników producentów jest polska marka GOODRAM.

Pamięć RAM — co to jest?

Zasadniczo każdy komputer posiada dwa rodzaje pamięci. Do zapisywania „na stałe” służą dyski twarde. To na nich magazynujemy pliki, zainstalowany jest system operacyjny i inne programy. RAM jest pamięcią „krótkotrwałą”. Odpowiedzialna jest za wszystkie aplikacje otwierane w tle oraz uruchomione programy, czy gry.  W odróżnieniu od dysku twardego dane w RAM zapisywane są tymczasowo. Po utracie zasilania znikają w mniej niż jedną sekundę. Obecnie najlepszą oferowaną przez renomowaną markę GOODRAM pamięcią RAM jest moduł o standardzie DIMM DDR5. Oferuje ona ok. 50% wzrostu przepustowości względem DDR4.

Moduły pamięci GOODRAM — dlaczego warto?

Marka GOODRAM jest własnością polskiej firmy o ponad 30 letnim doświadczeniu w zakresie sprzedaży pamięci RAM – https://www.goodram.com/kategorie/konsumenckie/konsumenckie-dram/. Samodzielna produkcja modułów pamięci rozpoczęła się w 2003 roku. Pamięci produkowane są w Polsce. To bardzo ważne, ponieważ kupując produkty GOODRAM, wspieramy rodzimą gospodarkę, zapewniając pośrednio miejsca pracy. Przez 20 lat produkcji, marka GOODRAM stała się synonimem wysokiej jakości. Dlaczego warto kupować RAM renomowanej polskiej marki? Wszystkie moduły objęte są wieczystą gwarancją. W praktyce oznacza to, że wcześniej pamięć stanie się przestarzała ze względu na parametry, niż przestanie działać z powodu mankamentu. Gwarancja producenta jest jednym z najistotniejszych warunków zakupu.

Zakup pamięci RAM — na co zwrócić uwagę?

Chcąc polepszyć parametry swojego komputera, użytkownicy często decydują się na dokupienie dodatkowej pamięci RAM. Wybierając renomowaną markę GOODRAM, możemy mieć pewność, że cel ten zostanie osiągnięty. Trzeba jednak zwrócić uwagę na możliwości płyty głównej. Współczesne laptopy i komputery stacjonarne obsługują pamięci DDR4 lub DDR5. Przed zakupem koniecznie należy sprawdzić, jakiego modułu szukamy. Istotna jest również ilość gniazd dostępnych w płycie głównej.

Możliwość personalizacji PC — gratka dla gamerów

IRDM by GOODRAM to linia produktowa pamięci RAM dedykowana zarówno dla gamerów, programistów, jak i każdego użytkownika chcącego urozmaicić wygląd swojego PC. Ekskluzywny wygląd i niebanalne osiągi, a to wszystko w jednym produkcie! Dostępne w białej lub czarnej obudowie, zapewnią niezwykłe osiągi. Wersja z podświetleniem RGB daje możliwość sterowania oświetleniem. Efekty wizualne gwarantowane! Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla użytkowników, którzy cenią sobie nie tylko dobre osiągi, ale również wygląd swojego komputera.

GOODRAM — najlepsza pamięć w ofercie

Bez wątpienia najlepszym modułem pamięci RAM jest DDR5. Obecnie najlepsza dostępna powszechnie technologia, zapewnia niebywałe osiągi. O 50% lepsza przepustowość w porównaniu z DDR4. Dodatkowo to rozwiązanie energooszczędne. Napięcia zasilania to tylko 1,1 V. To ważny parametr szczególnie dla właścicieli urządzeń przenośnych. Dzięki temu komputery mobilne mogą dłużej pracować bez konieczności ładowania. DDR5 daje użytkownikowi szybsze ładowanie systemu operacyjnego, możliwość pracy na wielu programach jednocześnie i niebywałą szybkość. Wraz z atutami marki GOODRAM moduł DDR5 wydaje się najlepszym rozwiązaniem.