GWINT czyli Wiedźmińska karcianka- będzie DLC, cross-play i kampania.

0
GWINT Wiedźmin
Rate this post

Gameplay i zwiastun już dostępne, zapraszamy do oglądania.

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana– zapowiedź nowej produkcji już za nami, więc czas na konkrety. Studio CD Projekt RED w ostatnim czasie udostępniło graczom zwiastun najnowszego projektu. Zwiastun w większości nie skupia się na samej grze, jednak pod koniec czeka nas miłe zaskoczenie, czyli wgląd na rozgrywkę. Zaraz pod zwiastunem znajdziecie prawdziwy rarytas, czyli gameplay.

Grupa CD Projekt RED opublikowała także FAQ do GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana, z którego możemy dowiedzieć się, że włączając grę „połączenie z internetem będzie wymagane do dokonywania transakcji w grze oraz pobrania kampanii dla jednego gracza (jak tylko obie opcje zostaną udostępnione)”.

Z tego wynika, że gra nie będzie opierała się na samym wykładaniu kart na stół, ale także na fabule. „Za część fabularną i tryb dla jednego gracza odpowiada ten sam zespół, który stworzył grę Wiedźmin 3: Dziki Gon” –  czytamy w FAQ.

GWINT będzie jednak samodzielnym tytułem, który nie będzie uzależniony od pozostałych produkcji polskiego studia. Tym samym produkcja nie wymaga znajomości gier, ani książek Andrzeja Sapkowskiego. Pudełkowa wersja gry nie jest jak na razie planowana.

Warto tutaj także dodać, iż GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana pozwala na cross-play między konsolą Xbox One i komputerem PC. Twórcy rozważają także opcję cross-buy, lecz jeszcze nic nie jest przesądzone.

Nadchodząca karcianka, podobnie jak Wiedźmin 3, będzie wspierana po premierze, czyli dostanie DLC. Gracze wraz z dodatkiem otrzymają nie tylko nowe karty, ale także nowe mechaniki, nowe wersje językowe i tryby gry, a także kampanię dla jednego gracza.

Zamknięta beta GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana dostępna będzie na konsolę Xbox One i komputery PC  już we wrześniu tego roku. Testy wystartują także na PlayStation 4, jednak w późniejszym terminie.

Tego, kiedy będzie premiera jeszcze nie wiadomo, jednak miejmy nadzieję, że zagramy w GWINTA już niedługo. Poniżej możecie zobaczyć wyżej wspomniany zwiastun i fragment gry z rozgrywki. Życzymy miłego oglądania!