Od jutra ruszają letnie finały EU LCS w Krakowie

1
2016 LCS Summer Finals
Rate this post

Już jutro rozpocznie się jedna z największych e-sportowych imprez w Polsce. Dokładnie 27-28 sierpnia, Kraków stanie się największą areną zmagań dla najlepszych drużyn League of Legends. W imprezie wezmą udział gracze z całego świata, a walczyć będą nie tyle o zwycięstwo, co o dostanie się do finału World Championships 2016, który w październiku odbędzie się w Ameryce Południowej.

Do finału zakwalifikowano cztery drużyny: Unicorns of Love, Splyce, G2 Esports i H2K Gaming. Gry rozpoczną się o godzinie 17:00 w krakowskiej TAURON Arenie, każdego dnia w formacie trzech zwycięstw. Najlepsi gracze zostaną wyłonieni w niedzielę wieczorem.

Sezony Wiosenny i Letni przygotowały drużyny do zaciętej walki, a nadchodzące Finały Letnie będą kluczem do wyłonienia zwycięzców. Stawka jest bowiem wysoka, gdyż zwycięska drużyna weźmie udział w Światowych Mistrzostwach League of Legends.  To jednak nie wszystko – drużyna, która zdobyła najwięcej punktów przez cały sezon, kwalifikuje się do Mistrzostw Świata także jako reprezentant Europy.

W czasie 2016 LCS Summer Finals w Krakowie będziemy mogli zobaczyć światowej sławy graczy League of Legends, w tym także naszych rodaków – Oskara „Vandera” Bogdana oraz Marcina „Jankosa” Jankowskiego, grających w teamie H2K Gaming.

Prócz zawodników, imprezę nakręcą także znani komentatorzy – Eefje „Sjokz” Depoortere, Mitch „Krepo” Voorspoels, Trevor „Quickshot” Henry oraz Martin „Deficio” Lynge.