Battlefield 1 i jego kampania – 5 rozdziałów czeka na poznanie

0
Battlefield 1 kampania
Rate this post

DICE ostatnio zaprezentowało materiał przedstawiający historię Battlefield 1. Studio postanowiło zamknąć opowieść na 5 rozdziałach.

Kampania Battlefielda 1 nie będzie skupiona na samej wojnie, a na bohaterach biorących w niej udział. W każdym rozdziale będziemy poznawali poszczególnych protagonistów, różniących się od pozostałych zdolnościami i pochodzeniem.

Taka kampania jest bardzo ciekawą propozycją dla graczy, którzy wiedzą, że przyjemność z rozgrywki w Battlefield 1 nie skończy się na trybie sieciowym.

Cała przygoda zostanie przedstawiona w 5 rozdziałach, a podczas tej wojennej podróży trafimy do kilku całkiem ciekawych miejsc. Sami zobaczcie, jak kampanię opisują twórcy:

Nic nie jest zapisane: Na pustyniach Bliskiego Wschodu arabskie plemiona buntują się przeciw swemu ciemięzcy, Imperium Osmańskiemu, które ciężką artylerią ostrzeliwuje poruszających się konno, uzbrojonych w proste karabiny powstańców. Wciel się w beduińską wojowniczkę, która razem z legendarnym Lawrence’em z Arabii musi uzyskać przewagę nad dysponującym najnowszą technologią wrogiem i zniszczyć jego pociąg pancerny.

Błoto i krew: Jesień 1918 roku. Wojska brytyjskie szykują się do zmasowanego natarcia na francuskie miasto Cambrai. Alianckie dowództwo jest przekonane, że dzięki wsparciu pojazdów pancernych opór nieprzyjaciela zostanie złamany. Jednak czołgi Mark V mają jeden poważny mankament: są zawodne. Dołącz do niezwykłej załogi jednego z nich i wyrusz za linie wroga, dowiadując się po drodze, czym jest prawdziwe braterstwo broni.

Avanti Savoia: Zmagania Włoch i Austro-Węgier w Alpach utknęły w martwym punkcie. Żadna z okopanych wśród zaśnieżonych szczytów armii nie potrafi wyprzeć wroga z zajmowanych pozycji. Oto jednak pewien elitarny górski pułk szykuje się do niecodziennego ataku. Załóż pancerz arditich i weź udział we włosko-austriackich zmaganiach o kontrolę nad strategicznie położonym górskim fortem.

Goniec: Imperium Brytyjskie zamierza otworzyć nowy front wojny. Powstają plany bezprecedensowej morskiej inwazji na państwo osmańskie. Na pokładach okrętów biorących udział w desancie na Gallipoli – pierwszowojennym odpowiedniku lądowania w Normandii – zgromadzonych jest przeszło pół miliona żołnierzy. Jako goniec z australijsko-nowozelandzkiego korpusu ANZAC znajdziesz się w samym centrum wydarzeń – staniesz się świadkiem zmasowanego ostrzału artyleryjskiego i walk na plażach, dostarczając przez linię frontu meldunki i rozkazy, od których zależeć będzie życie setek żołnierzy.

Trudno przewidzieć, ile czasu zajmie przejście całej kampanii, jednak warto wspomnieć, że już w połowie przyszłego miesiąca Battlefield 1 trafi do Origin Access i EA Access. Wtedy będziemy mieli możliwość sprawdzenia 5. map, 4. trybów i kampanii.

Wysoko postawieni znajomi: Ententa przegrywa wojnę w powietrzu. Lotnictwo brytyjskie nie jest w stanie dorównać niemieckim asom. Średni czas życia pilota wynosi 17 dni. W tak ponurych okolicznościach weźmiesz udział w podniebnych zmaganiach nad frontem zachodnim. Czekają na ciebie powietrzne pojedynki, nieoczekiwane spotkania i opowieść o prawdziwej przyjaźni.


Kinguin Battlefield 1 - 728x90