Konsola PS4 zamiast PS5 – czy jest w co pograć?

0
Rate this post

Długo wyczekiwana premiera Playstation 5 już za nami. Choć specyfikacja sprzętowa i technologiczny standard piątej odsłony flagowej konsoli japońskiego giganta prezentuje się obiecująco, nie ulega wątpliwości, że sprzęt – podobnie jak jego poprzedniczka – został skonstruowany z myślą o produkcjach, które będą się ukazywały przez najbliższych kilka lat. Czy warto wymieniać konsolę na jej nową wersję? W co mogą dziś pograć posiadacze Playstation 4?

Na co pozwala PS4?

Biorąc pod uwagę możliwości poprzedniej odsłony Playstation możemy szybko dojść do wniosku, że rychła zmiana sprzętu na nowszą wersję nie jest tak koniecznym krokiem, jak wielu graczom mogłoby się wydawać. Choć konsola z końcówki 2020 roku dysponuje sporym zapasem technicznym jeśli chodzi o zestaw zainstalowanych w niej podzespołów, niewiele z wydawanych obecnie gier jest w stanie wykorzystać w pełni jej możliwości. Na dobrą sprawę – istnieje zaledwie garstka pozycji wydanych na PS5, których nie udałoby nam się uruchomić na poprzedniej wersji konsoli.

Nie powinno to jednak w żaden sposób niepokoić posiadaczy Playstation 4. Wspomniane gry, dostępne obecnie jedynie na najnowszej wersji konsoli, nie należą do szczególnie rozchwytywanych tytułów. Z powodzeniem zaś zagramy na PS4 w w takie pozycje jak Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed: Valhalla czy Jedi: Upadły Zakon. Jak widzimy – gry na PS4 w żadnym stopniu nie odbiegają od tych, dostępnych na najnowszej wersji konsoli. Przynajmniej jeżeli chodzi o flagowe, najistotniejsze dla graczy tytuły.

Czy warto kupić poprzednią odsłonę Playstation?

Jeżeli zatem nie zależy nam na wyjątkowo wysokiej częstotliwości odświeżania czy ponadprzeciętnej rozdzielczości w trakcie rozgrywki, z powodzeniem możemy wyposażyć się w poprzednią wersję konsoli, oszczędzając w ten sposób kilka tysięcy złotych. Szczególnie warto rozważyć takie rozwiązanie, jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem na tego typu sprzęt elektroniczny, a jednak chcielibyśmy pozostać na bieżąco z nowinkami w świecie wirtualnej rozrywki. Playstation 4 jest też znakomitą alternatywą dla PC’towych wersji gier, umożliwiając nam dostęp do flagowych tytułów w niewielkiej cenie i bez konieczności ciągłej modernizacji sprzętu.

Jak możemy urozmaicić swoją rozgrywkę?

Doskonała jakość dźwięku jest tym, co pozwoli nam jeszcze bardziej cieszyć się naszymi ulubionymi grami. Dostosowane do potrzeb graczy słuchawki do PS4 pozwolą nam w prosty sposób zmaksymalizować wrażenia płynące z rozgrywki. Muzyka, odgłosy otoczenia i efekty dźwiękowe staną się dzięki nim wyraziste i bardziej realistyczne, zwiększając tym samym stopień naszego zaangażowania w grę.

Jeżeli jesteśmy zwolennikami rozgrywek sieciowych – słuchawki z mikrofonem są absolutnie niezbędnym akcesorium, umożliwiającym nam kontakt z członkami naszej drużyny. Wysokiej jakości sprzęt może dać nam znaczną przewagę, poprawiając naszą czujność i usprawniając jakość nadawanego i odbieranego dźwięku. Ponadto słuchawki dla graczy znakomicie nadadzą się do słuchania muzyki w jakości wyższej niż ta, do której przywykliśmy przy użyciu standardowego sprzętu.