Pokemon GO – sprawdź jak możesz odwołać się od banów za używanie botów

0
Pokemon GO
Rate this post

Niantic jest bezlitosny dla osób, które nie stosują się do zasad gry i używają botów.

Twórcy gry Pokemon GO banują wszystkie osoby, które nie przestrzegają zasad użytkowania gry. Na celowniku znajdują się szczególnie użytkownicy, którzy stosują emulatory, fałszują swoje położenie, czy stosują zmodyfikowane lub nieoficjalne oprogramowanie. Studio zdecydowało się na podjęcie drastycznych kroków, aby zapewnić wszystkim użytkownikom sprawiedliwą i równą zabawę.

„Będziemy nadal pracować z wami wszystkimi by poprawić jakość rozgrywki, włączając w to optymalizację i dopracowanie systemu zapobiegającemu oszustwom. Jeśli uważacie, że wasze konto zostało wyłączone mylnie, możecie złożyć odwołanie” – wyjaśniają twórcy. W celu odwołania wystarczy wypełnić ten formularz. Twórcy gry Pokemon GO proszą jednak, by odwołań nie umieszczać na serwisach społecznościowych.

Już pojawiły się pierwsze reakcje na bany, za wspomaganie gry. Autorzy nielegalnych oprogramowań ułatwiających łapanie Pokemonów, zdejmują je ze stron. Niantic podkreśla, że takie zachowania podważają ideę gry. Bowiem aby w nią grać, wystarczy wyjść do prawdziwego świata.