Project Scorpio i prawdziwa rozgrywka w 4K – za jaką cenę?

0
Project Scorpio Microsoft
Rate this post

Project Scorpio zadebiutuje na rynku w przyszłym roku. Jak cenę przyjdzie nam zapłacić?

Microsoft zapowiedział nową konsolę już na targach E3 2016, a co jakiś czas publikowane są kolejne materiały zdradzające coraz więcej informacji o Project Scorpio. Na targach Gamescom 2016 Aaron Greenberg raz jeszcze zapewnił, że konsola nowej generacji w pełni będzie obsługiwać rozgrywkę w 4K.

Co ważne, Aaron podkreślił, że aktualnie „true 4K gaming” dostępne jest wyłącznie w mocnych komputerach stacjonarnych, a konsolowi gracze nie mają jednak możliwości podrasowania swoich sprzętów.

Microsoft zapewnia jednak, że wszystko zmieni się w przyszłym roku po premierze Project Scorpio, które zasilane będzie przez 6 teraflopów. To właśnie ma pozwolić graczom na w pełni płynną rozgrywkę w 4K. Co więcej, deweloperzy z Microsoft Studios już ciężko pracują nad tytułami, w które będzie można zagrać w 4K. Na liście tych gier znajdują się m.in. Gears of War 4, Halo Wars 2 oraz Forza Horizon 3.

Niestety, taka moc musi sporo kosztować, a więc na premierę nowej konsoli będziemy musieli przygotować sporo gotówki. Szczegółów odnośnie ceny Project Scorpio jeszcze nie znamy, ale za sprzęt najwyższej jakości zawsze trzeba sporo zapłacić.

Źródło: http://www.videogamer.com/news/microsoft_remains_confident_xbox_scorpio_will_deliver_true_4k_gaming.html