System Buddy w Pokemon GO i walka oszustami ze zmodyfikowanym systemem

1
Pokemon GO
Rate this post

Kolejna aktualizacja do Pokemon GO – nowa funkcja Buddy.

Twórcy Pokemon GO cyklicznie przygotowują kolejne aktualizacje do gry. Tym razem Niantic dodał w aplikacji opcję Buddy, czyli możliwość wybrania towarzyszącego Pokemona. Aktualizacja zapowiedziana została już wcześniej, o czym możecie poczytać tutaj.

Ciekawym faktem jest, że aktualizacja do Pokemon GO oznaczona kodem 0.37.0 na Androida oraz wersja 1.7.0 dla iOS dostępna w sieci była już 2 dni temu. Oprócz kilku drobnych poprawek graficznych patch wprowadza do gry opcję Buddy, czyli możliwość wybrania towarzyszącego Pokemona, który przemierzać będzie razem z trenerem kolejne kilometry w poszukiwaniu kolejnych stworków. Wybrany Buddy Pokemon będzie również dostarczał trenerowi Candy potrzebne do jego ewoluowania. System Buddy dokładniej opisywaliśmy tutaj.

Poniżej zamieszczamy listę zmian z ostatniej aktualizacji Pokemon GO:

„Zaimplementowano system Buddy Pokemon: Trenerzy mogą teraz wybrać jednego ze swoich pokemonów na swego kumpla. Trener może otrzymać Candy dla typu swojego Kumpla po prostu przez przejście określonego dystansu.
– Ułatwiliśmy wskazywanie mniejszych pokemonów na ekranie.
– Poprawiliśmy problem z wykluwaniem się pokemonów z jajek bez odgrywania animacji.
– Poprawiliśmy zachowanie gry przy przełączaniu sieci.
– Wprowadziliśmy wsparcie dla Pokemon GO Plus.
– Poprawiliśmy drobne błędy tekstowe.”

To jednak nie jedyna dobra wiadomość w temacie ostatnich zmian w Pokemon GO. Twórcy zapowiedzieli że w dalszym ciągu będą prowadzić walkę z oszustami oraz botami w grze. W jaki sposób? Niestety, nie obejdzie się tu bez strat dla graczy, bowiem Pokemon GO nie będzie już kompatybilne ze zmodyfikowanymi systemami jailbreaked/rooted. Twórcy wychodzą z założenia, że pozwoli to na znaczne zmniejszenie ilości cheaterów w grze. A co Wy sądzicie o takiej metodzie walki z oszustami?

Źródło: http://www.forbes.com/sites/insertcoin/2016/09/11/pokemon-go-is-purging-all-rooted-and-jailbroken-devices-from-the-game-to-curb-cheating/#784b1b315f2b