No Man’s Sky – tworzenie ekwipunku, ulepszeń i przedmiotów

0
Ekwipunek i tworzenie

W No Man’s Sky najwięcej czasu spędzamy na lataniu, zwiedzaniu planet i ich eksploracji. Podczas tych kosmicznych spacerów gromadzimy wiele minerałów, które wykorzystujemy do tworzenia nowych lub naprawiania posiadanych przedmiotów. Ten artykuł skupia się głównie na systemie ekwipunku oraz na tym, jak wykonywać czynności związane z przedmiotami i wyposażeniem.

Ekwipunek

Kiedy wejdziemy w menu ekwipunku widzimy trzy zakładki, między którymi możemy się przełączać. Każda z nich odpowiada trzem najważniejszym elementom naszego wyposażenia – kombinezon, multinarzędzie i statek kosmiczny.

Kombinezon – w tej zakładce znajdują się wszystkie zasoby i przedmioty, które zbieramy podczas spacerów na planetach. Istnieje możliwość przesłania ich na statek w przypadku, gdy zabraknie nam miejsca w kombinezonie. W pustych slotach mamy możliwość ulepszania lub tworzenia przedmiotów.

Multinarzędzie – jest to jedyna zakładka, w której nie przechowujemy zasobów. Puste miejsca są po to, by tworzyć w nich wybrane ulepszenia narzędzia wydobywczego lub broni.Statek – zakładka odpowiadająca pojemności schowka statku, który na początku przygody nie jest zbyt pojemny. Tutaj także puste miejsca służą do ulepszania lub tworzenia przedmiotów.

Warto pamiętać, że każdy przedmiot, element wyposażenia i wszystkie rodzaje zasobów zajmują po jednym polu w naszym schowku. Minerały zbieramy w paczki po 200 sztuk na jednym polu. Jeśli chcemy użyć minerału jako paliwa, musimy pamiętać, by znajdował się on w ekwipunku statku.

Tworzenie

Zanim wyprodukujemy dany przedmiot, musimy posiadać odpowiednią ilość zasobów. Jeśli nie wiemy jakich zasobów potrzebujemy, to pomogą nam w tym plany. Wystarczy, że klikniemy w puste pole ekwipunku, wybierzemy opcję tworzenia i już widzimy jakie plany zna nasz bohater. Wystarczy wtedy najechać kursorem na dany plan i mamy podgląd na to, jakich zasobów potrzebujemy.

Jeśli posiadamy odpowiednie zasoby, wystarczy kliknąć w puste pole, wybrać opcję wytwarzania przedmiotu lub instalacji technologii i przytrzymać przycisk na wybranym planie i gotowe!

Niestety podczas rozgrywki w No Man’s Sky będziemy zmuszeni na wyrzucenie niektórych zasobów, ze względu na zbyt małą pojemność naszego ekwipunku. Pamiętajmy jednak, że wyrzuconych przedmiotów nie da się odzyskać, dlatego też należy wyrzucać takie zasoby, które ławo uda nam się znaleźć. Najłatwiejszymi do zdobycia są żelazo i pluton.

5/5 - (1 vote)