30 godzin rozgrywki i 90 nowych misji. Nowe info o Wiedźmin 3: Krew i Wino

0
Wiedźmin 3 Dziki Gon Krew i Wino
Rate this post

Pojawiły się nowe informacje na temat dodatku Krew i Wino.

Kraina Toussaint jak i rola Geralta z Rivii, do tej pory była okryta tajemnicą, bowiem deweloperzy z CD Projekt RED niechętnie ujawniali szczegóły na temat oczekiwanego przez wszystkich dodatku do Wiedźmina 3. Dzisiaj jednak pojawiło się bardzo dużo informacji na temat zawartości rozszerzenia i choć oficjalny artykuł zniknął ze strony, zapaleni gracze zdążyli skopiować jego treść.

Co niesie ze sobą dodatek?

Kraina Toussaint, w której toczy się akcja, zapewni graczom około 30h rozgrywki, a swoimi rozmiarami dorówna krainie Velen i Novigradowi. W dodatku pojawi się 90 nowych zadań i 40 lokacji, w których znajdziemy nie tylko skarby, ale także kryjówki złoczyńców czy leża potworów. Ciekawym jest, że odwiedzanie takich właśnie miejsc, wpłynie również na pobliskie tereny. Co to oznacza? Oznacz to, że jeśli poskromimy bandytów w głównym obozie, to w całej okolicy zmniejszy się ich liczba. Dostaniemy także 12 nieznanych dotąd mutacji. Jedna z nich pozwala na zatrzymanie wrogów w miejscu i zabijanie ich przy pomocy znaku Aard, inna natomiast zapewnia odporność na obrażenia, kiedy Geralt utraci całe HP. Kolosalne zmiany przeszedł także interfejs użytkownika. W dodatku pojawi się także kolejna talia do Gwinta, a co ciekawe- możliwość farbowania części swojego ubioru.
CD Projekt RED w artykule pochwaliło się też imponującymi liczbami. Na potrzeby dodatku Wiedźmin 3: Krew i Wino nagrano 14 tys linii dialogowych, a to ponad dwa razy więcej, niż dla Serc z kamienia. To jednak nie wszystko z nowości. Według twórców, gracze otrzymają do swojej dyspozycji 30 broni i aż 100 nowych elementów zbroi, które pozwolą na wydajniejszą walkę z 20 rodzajami nieznanych dotąd potworów.
W związku z wieloma zmianami, które niesie za sobą nadchodzący dodatek, do 100. zwiększy się maksymalny poziom, możliwy do uzyskania w New Game Plus.
Chcielibyśmy nakreślić, że według nieoficjalnych wycieków, które niedawno pojawiły się w sieci, Wiedźmin 3: Krew i Wino zadebiutować ma już 31 maja. Zgadzałoby się to z wypowiedziami twórców, którzy twierdzą, że chcą wypuścić drugi dodatek do Wiedźmina 3 jeszcze przed targami E3.
Podobnie jak podstawowa wersja, dodatek dostępny będzie na PC, PlayStation 4 oraz Xboks One.
Krew i Wino prawdopodobnie będzie ostatnim tak dużym dodatkiem. CD Projekt RED  poświęci się teraz kolejnym projektom, a przede wszystkim Cyberpunkowi 2077.