Aktualizacja 2.4.3 – Ciemność nad Tristram

0
Aktualizacja 2.4.3 – Ciemność nad Tristram – Diablo 3 Event

Ciemność nad Tristram to całkowicie nowe wydarzenie dodane do Diablo III wraz z aktualizacją 2.4.3. Nowy event pojawił się w grze w związku z 20-leciem serii Diablo. Co ciekawego znajdziemy podczas eventu Ciemność nad Tristram? Zdobędziemy nowe pety i transmodyfikacje, zwiedzimy Labirynt, znajdziemy przedmioty z Diablo I i wiele, wiele więcej.

Ciemność nad Tristram – Kompendium wiedzy

 1. Ciemność nad Tristram – event dostępny jest po przejściu do Starych Ruin, gdzie za pomocą portalu przeniesiemy się do świata Diablo I.
 2. Event rozgrywa się głównie w Katedrze, gdzie przyjdzie nam zmierzyć się z potworami z Diablo I na 16 kolejnych poziomach.
 3. Czas eventu Darkening of Tristram jest ograniczony. Wydarzenie zakończy się wraz z końcem miesiąca styczeń.
 4. Ciemność nad Tristram dostępne jest dla wszystkich graczy posiadających dodatek Reaper od Souls zupełnie za darmo.
 5. Szata graficzna Diablo III zmienia się po przejściu przez magiczny portal. Graficznie event stylizowany jest na oprawę graficzną Diablo I.
 6. Po zakończeniu eventu Ciemność nad Tristram każdy z graczy otrzyma sowite nagrody.

LABIRYNT – 16 poziomów strachu

Aby dostać się do Katedry, należy udać się do Starych Ruin. Na środku mapy, przy fontannie znajduje się magiczny portal, przez który musimy przejść. Po przejściu przez portal cofniemy się do Diablo I nie tylko w wydarzeniach, ale także graficznie. Jeżeli już jesteś w świecie Diablo I udaj się do Katedry.

W Katedrze znajdziesz 16 poziomów, a każdy z nich wypełniony będzie po brzegi potworami z Diablo I. Lokalizacje natomiast pozostają takie jak w Diablo III. W labiryncie należy zabić kilkudziesięciu unikalnych potworów oraz 4 najważniejszych bossów: Rzeźnik, Król Szkieletów, Lazarus i Diablo.

Dodatkowo podczas wędrówki po Katedrze (Labiryncie) natkniemy się na kilka dodatkowych lokacji: Komnata Króla Leoryka, Komnata Kości i Sala Ślepców. Podczas całej wędrówki po Labiryncie można zdobyć szereg dodatkowych osiągnięć przygotowanych specjalnie z okazji wydarzenia Ciemność nad Tristram.

OSIĄGNIĘCIA – Ciemność nad Tristram

W grze dodana została nowa kategoria osiągnięć, które można zdobyć podczas eventu Ciemność nad Tristram. Poniżej znajduje się kompletny poradnik jak zdobyć każde z nich.

Udało Ci się wrócić!

Ciemność nad Tristram - Udało Ci się wrócić!Aby odblokować to osiągnięcie musisz zabić 4 najważniejszych bossów: Rzeźnik na 2 lvl Katedry, Król Szkieletów na 3 lvl Katedry, Arcybiskup Lazarus – Szatański Ołtarz na 15/16 lvl Katedry i Mroczny Władca na 16 lvl Katedry.

Bohater na dorobku

Ciemność nad Tristram - Bohater na dorobku, bohater mieszkańców, obrońca TristramOsiągnięcie to złożone jest z 3 pomniejszych wyzwań: Bohater na dorobku, Bohater mieszkańców i Obrońca Tristram. Aby zdobyć wszystkie należy zabić wymienione na liście unikalne potwory. W tym celu będziemy musieli kilkukrotnie przejść cały Labirynt. Poniżej znajduje się lista potworów wraz z wymienionym poziomem na którym znajdziemy każdego z nich.

NAZWA CHAMPIONA POZIOM LABIRYNTU
Kąsacz Cieni Shadowbite 2
Zgnilec Głodny Rotfeast the Hungry 2
Trup Szalonooki Madeye the Dead 3
Czaszkołup Walita Brokenhead Bangshield 3
Śluzoglut Snotspill 4
Garbad Słaby Gharbad the Weak 4
Smagacz Płonący Blacklash the Burning 4
Cieniowron Shadowcrow 5
Plugawoskrzydły Foulwing 5
Krwawoskór Ciemny Łuk Bloodskin Darkblow 5
Cieniozgon Ciałorwij Deathshade Fleshmaul 6
Żółciopluj, Rządca Czeluści Bilefroth the Pit Master 6
Krwiopuszcz Bloodgutter 6
Nocoskrzydły zwany Zimnym Nightwing the Cold 7
Plagocierń Stalowiec Blighthotn Steelmace 7
Rzezikamień Gorestone 7
Ogniomir Ponury Firewound the Grim 8
Zhar Szalony Zhar the mad 8
Baron Skrzepołyk Baron Sludge 8
Burzowiec Brokenstorm 9
Szlamożer Oozedrool 9
Łamikark Breakspine 9
Złotognij z Płomienia Goldblight of the Flame 10
Czarny Sztorm Blackstorm 10
Obdzieracz The Flayer 10
Błękitnorogi Bluehorn 11
Ostrokieł Fangspeir 11
Plugawion Viletouch 12
Czerpnik zwany Pogiętym Lionskull the Bent 12
Ogniożmij Viperflame 12
Tkacz Rdzy Rustweaver 13
Wódz Krwi Warlord of Blood 13
Księżycowa Wiedźma Witchmoon 13
Szarowój Pogromca Graywar the Slayer 14
Stalowogłowy zwany Łowcą Steelskull the Hunter 14
Gwiezdnooka Wiedźma Stareye the Witch 14
Wezyr The Vizier 15
Sir Gorasz Sir Gorash 16
Czerwona Viksa Red Vex Szatański Ołtarz
Czarna Perła Blackjade Szatański Ołtarz

 

Dodatkowo po ukończeniu tego osiągnięcia odblokujesz ramkę portretu: Klasyczny Demon.

Wyczuwam że szukasz odpowiedzi

Ciemność nad Tristram - Wyczuwam że szukasz odpowiedziAby odblokować to osiągnięcie należy zebrać 7 stron kultysty. Strony rozrzucone są po całym Sanktuarium i wypadają po zabiciu kultystów. Spotkamy ich m.in. na drodze do Alkarmus, na 2 poziomie Katedry oraz na 3 poziomie Sal Agonii.

Po zdobyciu tego osiągnięcia odblokujesz również nową ramkę: Klasyczny Anioł.

Psst… Podejdź tutaj!

Ciemność nad Tristram - Psst... Podejdź tutaj!Zdobycie tego osiągnięcia składa się z kilku etapów:

 1. Udaj się na 9 poziom Labiryntu i znajdź Czarny Grzyb. Podnieś go i włóż do plecaka
 2. Mając w plecaku Czarny Grzyb udaj się do Chaty Adrii, którą znajdziesz pomiędzy Starymi Ruinami a Katedrą. Kliknij na kociołek i odbierz Wywar Wiedźmy.
 3. Wywar Wiedźmy zabierz do Starych Ruin i odszukaj ciało Farhama. Po kliknięciu zwłok otrzymasz Pijacki Dług. Podnieś go.
 4. Zabierz Pijacki Dług i znajdź zwłoki karczmarza Odgena. Kliknij je i odbierz List od Gardy.
 5. Jeżeli masz już List od Gardy podejdź do ciała uzdrowiciela Pepina i kliknij je. Otrzymasz Receptę Uzdrowiciela – teraz znajdź zwłoki Griswolda. Otrzymasz schemat nogi Wirta, który powinieneś przekazać swojemu kowalowi. Noga Wirta do wykucia jest u kowala jako buława jednoręczna. Po wykuciu nogi odblokujesz osiągnięcie.

Mroczne Przejście

Ciemność nad Tristram - Mroczne przejścieNa 2 poziomie Labiryntu odszukaj Mroczne Przejście.

Komnata Kości

Ciemność nad Tristram - Komnata kościNa 6 poziomie Labiryntu odszukaj Komnatę Kości.

Sale Ślepców

Ciemność nad Tristram - Sale ślepcówNa 7 poziomie Labiryntu odszukaj Salę Ślepców.

Widok zasnuwa czerwony poblask

Ciemność nad Tristram - Widok zasnuwa czerwony poblaskOdblokowanie tego osiągnięcia nie jest trudne, ale czasochłonne. W pierwszej kolejności stwórz nową postać i włącz tryb przygodowy. Teraz udaj się do Katedry i przejdź przez wszystkie 16 poziomów Labiryntu. Całość musisz wykonać solo. Najlepiej na normalnym poziomie trudności.

TIP: Postać utwórz w trybie normalnym, nie sezonowym. Tym samym na 1 poziomie postaci będziesz mógł/mogła rozdać wszystkie wcześniej zdobyte punkty Paragonów.

Po odblokowaniu tego osiągnięcia otrzymasz nowego zwierzaka o imieniu Rzeźnik.

Nowy zwierzak – Królewskie Ciele

Oprócz małego Rzeźnika podczas eventu Ciemność nad Tristram można odblokować jeszcze jednego peta: Królewskie Ciele. Aby tego dokonać należy zniszczyć u kowala Nogę Witra i odczytać Mapę Gwiazd. Mając tą magiczną mapę udaj się do Chaty Adrii – na pewno zwróciłeś/aś uwagę na leżące tam ciała krów. Kliknij w nie w kolejności 2,1,3 gdzie numer jeden to ten najbliżej chaty. Jeżeli tego dokonałeś/aś otworzy się przejście do Opuszczonej Zagrody w której aż roi się od bezbronnych krów. Na środku zagrody znajduje się Skrytka Wirta w której znajdziesz nowego peta.

5/5 - (7 votes)