Diablo III na PlayStation 4 Pro – w rozdzielczości 4k robi wrażenie

0
Diablo III na PS4 Pro
Rate this post

Blizzard nie chce zostać w tyle z dzisiejszą technologią i dostosowuje Diablo III do jej standardów. Ostatnio na Diablowskich serwerach wylądowała aktualizacja 2.4.3, która oprócz zmian w grze wprowadziła także wsparcie do PS4 Pro.

Twórcy gier wciąż ulepszają i dostosowują swoje produkcje z PS4 do wymagań PS4 Pro. Jedną z takich gier jest Diablo III, które w ostatnim czasie otrzymało aktualizację wprowadzającą zmiany nie tylko do gry na innych platformach, ale także poczęstowała wsparciem PlayStation 4 Pro. Według speców z Digital Foundry, Diablo III w rozdzielczości 4k działa i wygląda rewelacyjnie.

Testerzy z Digital Foundry potwierdzają, że Blizzard zdecydował się na dynamiczną rozdzielczość od 1080p do 2160p. 4k dostrzec możemy w wielu zamkniętych lokacjach (na przykład Nowe Tristram), jednak w tym drugim przypadku, w sytuacji gdy na ekranie pojawia się dużo przeciwników a Nefalem używa umiejętności, pozycja automatycznie przeskakuje na mniejszą rozdzielczość.

Mimo wszystko Blizzard osiągnął jak najbardziej pozytywne rezultaty, ponieważ tytuł na PlayStation 4 Pro prezentuje się wyśmienicie. Pozytywne zmiany zauważamy także w HUDzie, który wyświetla się w rozdzielczości 4k. Diablo III nie otrzymało jeszcze wsparcia dla HDR, ale wciąż działa bardzo dobrze. Tylko w niektórych sytuacjach płynność animacji spada poniżej 60 klatek, lecz zawsze zatrzymuje się na 30 fps.