Cztery drużyny powalczą w grze Counter-Strike: Global Offensive o nagrody pieniężne w wysokości 2500 dolarów.
Firma NVIDIA ma przyjemność poinformować o turnieju e-sportowym w najpopularniejszej wieloosobowej grze z gatunku FPS (first-person shooter), Counter-Strike: Global Offensive, który odbędzie się 30 sierpnia 2017 roku.
W zawodach NVIDIA CS:GO Challenge wezmą udział dwie polskie drużyny, AGO Gaming i Izako Boars, oraz teamy składające się z czeskich i słowackich zawodników – eSUBA i eXtatus. Pula nagród pieniężnych to 2500 dolarów.
Izako Boars to zespół utworzony stosunkowo niedawno, bo w marcu tego roku, a jego właścicielem jest Piotr ‘Izak’ Skowyrski, jeden z najbardziej znanych na świecie komentatorów zawodów e-sportowych. Drużyna z sukcesami walczyła w wielu lokalnych turniejach. AGO Gaming to mieszanka doświadczonych graczy i młodych talentów polskiej sceny CS:GO. Jednym z sukcesów teamu jest zwycięstwo w 15. edycji Mistrzostw Polski ESL. eSUBA jest najstarszym i najbardziej utytułowanym zespołem w Czechach i na Słowacji. Począwszy od 2004 roku, eSUBA stał się potęgą na lokalnej scenie, zdobywając mistrzowskie tytuły w niemal każdej grze e-sportowej. Zespół eXtatus drugi rok z rzędu dominuje na czeskiej i słowackiej scenie Counter-Strike i jest jedynym zespołem z tych krajów konsekwentnie grającym w europejskich turniejach.
Turniej rozpocznie się w środę o godzinie 15:30, potrwa dziewięć godzin i w całości będzie transmitowany na kanale Twitch firmy NVIDIA. O profesjonalny komentarz zadbają Olek 'vuzzey’ Kłos oraz Łukasz 'prawus’ Ganczewski.
Bądź na bieżąco z firmą NVIDIA:
Czytaj blog firmy NVIDIA i dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Twitchu, LinkedIn oraz Instagramie. Oglądaj filmy w serwisie YouTube oraz zdjęcia w serwisie >Flickr.
O firmie NVIDIA
Pierwsze procesory graficzne firmy NVIDIA (NASDAQ: NVDA) powstały w 1999 roku. Od tej pory produkty te stymulują rozwój rynku gier PC, odmieniły podejście do nowoczesnej grafiki komputerowej i zrewolucjonizowały obliczenia równoległe. W ostatnich latach nauczanie maszyn oparte na procesorach graficznych zaowocowało dynamicznym rozwojem sztucznej inteligencji: procesory graficzne stały się mózgami komputerów, robotów i autonomicznych pojazdów, które mogą samodzielnie postrzegać i interpretować świat. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://nvidianews.nvidia.com/.