Battlefield 1 – zbiór najważniejszych porad dla każdego

0
Battlefield 1 Poradnik dla początkujących

Battlefield 1 – Poradnik dla początkujących graczy

Poradnik do Battlefield 1 zawierający wszystkie niezbędne informacje dla początkujących graczy.

Wszyscy miłośnicy serii Battlefield znają ogólne zasady rozgrywki, jednak każdy z nich może natknąć się na szereg nowości choćby w trybie multiplayer. W związku z tym przygotowaliśmy zestawienie kilku najważniejszych wskazówek, które ułatwią odnalezienie się na polu walki.

W Battlefield 1 zmieniony został system uzbrojenia, którego nie możemy modyfikować w tradycyjny sposób. Spotykamy się tu także z nieco odmienionymi klasami postaci.

O czym pamiętać:

 1. Pamiętaj o celu – w większości trybów zabijanie wrogów jest nieco mniej istotne od rozbrajania czy podkładania ładunków i zajmowania danego obszaru. Czasami warto ruszyć zadek z wygodnej pozycji strzeleckiej. 🙂
 2. Używaj maski przeciwgazowej – by ją założyć wystarczy wcisnąć jeden przycisk. Docelowo na PC jest to T, natomiast na konsoli „góra” krzyżaka na padzie. Z maską na twarzy nie możemy strzelać z przybliżeniem, jednak z pewnością uratuje ona życie gdy ktoś zaatakuje nas gazem. Dobrą taktyką, którą może wypróbować szturmowiec jest założenie maski, rzucenie granatu i wbiegnięcie w chmurę dymu, by w szybkim tempie pozbyć się wrogów.
 3. Korzystaj z dymu – granaty dymne okazują się być bardziej przydatne niż w poprzednich częściach serii Battlefield, ze względu na brak celowników termowizyjnych. Jak pisaliśmy wyżej, szczególnie pomocne mogą być one w trybie szturmu nie tylko do szybkiej eliminacji wroga, ale także do łatwiejszego podkładania ładunków.
 4. Zmień poziom przybliżenia – w Battlefield 1 praktycznie każda broń pozwala na dostosowanie preferowanego przez gracza poziomu przybliżenia podczas celowania. Poziom możemy zmienić w menu klasy podczas rozgrywki, klikając ikonę trybiku obok broni lub w menu głównym w zakładceŻołnierz.
 5. Zabijaj jeźdźców – konie są nowością w Battlefield 1, a jeden cios szablą z pozycji jeźdźca może być śmiertelny. Dlatego też nie możemy dopuścić do tego, by kawalerzysta się do nas zbliżył. W takim przypadku należy bardzo dokładnie wymierzyć w cel. O wiele lepiej zabić żołnierza na koniu niż samo zwierzę, gdyż powalenie rumaka wymaga zużycia większej liczby nabojów.
 6. Oznaczaj wrogów – zaznaczenie przeciwnika w Battlefield 1 wymaga od graczy większego skupienia, gdyż wróg musi znajdować się dokładnie na celowniku. W tym momencie wystarczy wcisnąć Q na PC lub RB/RT na padzie, by dać znak sojusznikom, gdzie aktualnie znajduje się przeciwnik.
 7. Wykorzystuj opcję ognia automatycznego – wiele karabinów samopowtarzalnych oferuje nam tryb automatycznego ognia. Tryb strzelania zmienimy za pomocą klawisza V na PC lub wciskając „dół” na krzyżaku pada.
 8. Dbaj o czołg – manewrując tym pojazdem unikaj podjeżdżania do budynków, gdyż w takich momentach nietrudno o niespodziankę w postaci ładunków wybuchowych. Pamiętaj, że czołgi najlepiej czują się na otwartej przestrzeni.
 9. Oszczędzaj obligacje – jest to waluta wojenna, którą otrzymujemy za rozgrywkę i zdobywanie kolejnych poziomów doświadczenia. Przy użyciu obligacji odblokowujemy broń i gadżety. Warto zdecydować, na który karabin zbieramy walutę, nie wydając jej bez sensu. Jest ona trudna do zdobycia.
 10. Kierowca to osobna klasa – jeśli po śmierci odradzasz się w pojeździe jako prowadzący, to automatycznie stajesz się mechanikiem lub pilotem. To rozwiązanie zapobiega sytuacjom, w których gracze wsiadali do pojazdu by podjechać nim do upatrzonego punktu.
 11. Behemot może się poruszać – nie przemieszczają się one automatycznie, jednak kiedy jesteśmy pilotem lub kierowcą pojazdu, musimy zmieniać pozycję regularnie. Wtedy strzelcy będą mogli zająć się wszystkimi obszarami.
 12. Karabin a dystans – każdy karabin ma inną idealną odległość, z której może zabić przeciwnika. Poświęć więc czas na przetestowanie ulubionego karabinu.
 13. LKM nie jest zły – karabiny maszynowe w Battlefield 1 mogą wydawać się mniej skuteczne niż w Battlefield 4. Jednak nie jest to prawdą, gdyż w miarę strzelania stają się one bardziej celne i skuteczne. Pamiętaj więc, by unikać pojedynczych strzałów.

Były to jedne z najważniejszych porad na początek. Mniej zaawansowanym graczom polecamy wdrożenie się do gry poprzez kampanię fabularną, która sprawnie uczy postępowania z bronią czy kierowania pojazdami. Polecamy również rozgrywkę w trybie multiplayer. A jeśli nie wiecie jak sobie z tym poradzić, zapraszamy na nasz poprzedni poradnik do Battlefield 1 dotyczący tego właśnie trybu. 🙂

5/5 - (2 votes)