Mafia III – kolejne problemy i zastrzeżenia polityków

0
IRA nie pyta
Rate this post

Hangar 13 boryka się z kolejnymi problemami. W grze pojawiła się misja, która nie spodobała się Irlandzkim politykom.

W Mafia III pojawia się wątek pomocy ze strony Lincolna Clay’a na rzecz Irlandzkiej Armii Republikańskiej. W misji „IRA nie pyta” bohater kradnie samochody do siedziby Thomasa Burke, który potrzebuje ich by skonstruować bomby – pułapki.

Całym wątkiem zaniepokojony jest Jeffrey Donaldson, przedstawiciel Demokratycznej Partii Unionistycznej. Jest to najbardziej bezkompromisowa partia unionistyczna w Irlandii Północnej. Donaldson stwierdził, że w swoim czasie IRA zamordowała wielu niewinnych ludzi, a obraz przedstawiony w Mafia III idealizuje terrorystów.

„IRA była organizacją terrorystyczną, która zamordowała bardzo wielu niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci w Irlandii Północnej oraz innych częściach Wielkiej Brytani.”

„Choć ta produkcja jest dziełem fikcyjnym, to może również pomniejszać cierpienie niewinnych ludzi oraz złych czynów, które są reprezentowane przez wszystkie formy terroryzmu.”  – komentuje polityk.

Nie tylko Jeffrey Donaldson dostrzega problem, ale również Jim Allister, lider partii Głos Tradycyjnych Unionistów, zabiera głos w tej sprawie. Uważa bowiem, że Hangar 13 celowo wykorzystało drażliwy motyw, by wywołać sensację i zarobić więcej hajsu.

„To może być postrzegane jako kolejny sprytny sposób na zarobienie pieniędzy, ale to jest bardzo nieczułe względem ofiar.” – stwierdza Jim Allister.