Dead Rising 4- info o fabule, broniach, zombie i multiplayerze + 14 minutowy gameplay

0
Dead Rising 4
Rate this post

Akcja Dead Rising 4 toczyć się będzie 16 lat po pierwszej części. Powraca legendarny Frank West.

-Z radością ogłaszamy, że Frank West powraca do serii w Dead Rising 4– ogłasza reprezentant przedstawiciel Capcom Vancouver.
Bohater ponownie trafia do Williamette w Kolorado, szesnaście lat po wydarzeniach z Dead Rising. W wyniku niewyjaśnionego wybuchu epidemii, centrum handlowe Willamette Memorial Megaplex i całe miasteczko zaroiło się od zabójczych stworzeń, a Frank szybko przekonuje się, że to, co jest martwe, nie zawsze martwym pozostaje.

Zadaniem powracającego do gry bohatera, będzie rozwikłanie tajemnicy tego, co kryje się za wybuchem epidemii. Frank na swojej drodze spotka nowych, nieumarłych przeciwników, którym będzie musiał stawić czoła. Między nimi znajdzie się zombie o imieniu Fresh– przeciwnik zmieniający się na naszych oczach, cechujący się ogromną prędkością i zajadłością. W grze pojawi się także Evo, który posiada ogromną siłę i porusza się niczym najgroźniejszy drapieżnik ze świata zwierząt.

W nadchodzącej grze pojawi się wiele możliwości tworzenia broni i pojazdów, dzięki którym będziemy mogli skutecznie zwalczać zombie. Wśród nowych przedmiotów znajdą się te praktyczne, jak i zwariowane.  Egzoszkielety pomogą Frankowi zdobyć potężną moc, dzięki której będzie on mógł wydzierać rury czy parkometry, aby wykorzystać je później jako broń.

Dead Rising 4 da graczom możliwość zagrania w trybie wieloosobowym, dzięki czemu będą oni mogli stawić czoła apokalipsie zombie wraz ze znajomymi, a także dołączyć do trwającej rozgrywki osób z całego świata.

Gra trafi na Xboksa One i na PC, a jej premiera została zaplanowana na koniec 2016 roku.

Poniżej zobaczyć możecie film, który przedstawia obszerny gameplay z Dead Rising 4, udostępniony przez redakcję Eurogamera. Już pierwsza scena filmu napawa nie lada optymizmem, gdyż już tutaj możemy zobaczyć bohatera trzymającego w ręku kuszę miotającą fajerwerkami. Taka broń sprawia, iż zombie masowo stają w płomieniach. Zobaczymy tu także naelektryzowaną broń białą, która z powodzeniem pomoże przedrzeć się przez całe hordy zombiaków.

W dalszej części filmu zobaczymy także działko obrotowe, pręt z wielkim kawałem betonu, spory miecz, miotacz płomieni czy wreszcie emiter energii laserowej. Pewnym jest to, że w Dead Rising 4 sposobów na zabijanie nieumarłych nie zabraknie. Sami zobaczcie!
Poniżej znajdziecie także screeny z gry. Miłego seansu!