Electronic Arts wypowiada się na temat Battlefield 1 i Titanfall 2

0
Battlefield 1 i Titanfall 2
Rate this post

Rynek gier video prężnie się rozwija, a w najbliższych miesiącach w ręce graczy trafi kilka całkiem niezłych produkcji. Dwie z nich zaserwuje nam Electronic Arts.

Dyrektor finansowy Blake Jorgensen wypowiedział się na spotkaniu z inwestorami odnośnie ilości sprzedawanych egzemplarzy gier z serii Battlefield. W przypadku poprzednich części gry ilość sprzedanych kopii sięgała blisko 15 milionów! Niestety, w przypadku Battlefield 1 twórcy zaniżyli swoje oczekiwania:

„Powiedzieliśmy, że zazwyczaj produkcje z serii Battlefield osiągają 15 milionów sprzedanych egzemplarzy w przeciągu roku. Nasze wytyczne w przypadku Battlefield 1 są odrobinę niższe.”

To nie jedyne informacje do jakich udało nam się dotrzeć odnośnie ilości sprzedawanych gier przez Electronic Arts. Pierwszą odsłonę gry Titanfall nabyło ponad 7 milionów graczy, co podkreśla odniesiony przez EA sukces. Wydawca twierdzi jednak, że druga odsłona serii sprzeda się w ok. 10 milionach egzemplarzy:

„Więc oczekujemy około 9-10 milionów Titanfall 2 i niespełna 15 milionów Battlefield 1.”

Zaprezentowane oczekiwania odnośnie sprzedaży nadchodzących gier prezentują się całkiem nieźle. Należy również pamiętać, że w najbliższych miesiącach na rynku zadebiutuje wiele innych ciekawych gier, co może wpłynąć na wyniki sprzedaży EA.

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/titanfall_2/news/titanfall_2_to_sell_9-10_million_units_battlefield_1_15_million_says_ea.html