Co przyda się do pracy zdalnej w domu?

0
Rate this post

Praca zdalna stała się ostatnio dla wielu koniecznością. Przyzwyczajenie się do nowych warunków z biegiem czasu staje się łatwiejsze. Ogarnięcie pracy z domu niesie ze sobą wiele wyzwań, jednak na efektywność wykonywania działań można dodatnio wpłynąć.

Istnieje wiele dodatków, które są w stanie pomóc szybciej i sprawniej wykonać pracę bez zbędnego przeciążania się. Dzięki nim możliwym jest zrealizowanie palących priorytetów i nierozpraszanie się co chwila w pracy.

Kilka gadżetów, które każdy powinien mieć

Praca przy komputerze w domu wiąże się z koniecznością używania wielu różnorodnych sprzętów na raz. Wiele osób w firmach ma specjalnie dostosowane stanowiska pracy, które zawierają już w sobie wszystkie niezbędne urządzenia. Jednak przenosząc się do przestrzeni domowej nie zawsze da się wszystko z firmy zabrać, a w wiele rzeczy trzeba samemu zainwestować.

Drugi monitor to mus dla osób, które muszą wykonywać wiele zadań jednocześnie i korzystać z wielu danych w tym samym czasie. Podpięcie drugiego monitora pozwala sprawniej pracować i trzymać wszystko w ściślejszych ryzach. Nad wszystkim ma się kontrolę i wszystko się widzi. Nie trzeba przeskakiwać z okna do okna w poszukiwaniu niezbędnych informacji, wystarczy spojrzeć na ekran i wznowić pracę.

Podłączenie drugiego monitora do laptopa zabiera jednak jedno wejście HDMI, chcąc już podłączyć inny sprzęt trzeba się rozpraszać i przepinać między urządzeniami. Tak samo jest w przypadkach, gdy do gniazd USB podłącza się inne urządzenia – jak telefon lub dysk zewnętrzny. Po niedługim czasie pracy szybko może się okazać, ze portów zabrakło. Wtedy trzeba wybierać, co najpierw będzie podłączone, a to dezorganizuje prace. Rozwiązaniem są huby/adaptery, które pozwalają rozszerzyć jedno gniazdo USB (przeważnie USB-C w nowocześniejszych sprzętach) na kilka dodatkowych (najważniejszych) portów. Tym sposobem zyskuje się szerokie pole do manewru – podłączenie większej ilości sprzętu daje więcej możliwości w pracy. Dodatkowe monitory, dyski, podłączony i ładujący się telefon, czytniki kart SD oraz wiele innych, huby zwyczajnie ułatwiają życie.

O czym można pomyśleć jeszcze?

Zasilacz to niezbędnik, bez którego praca na laptopie jest niemożliwa. Te komponenty często są traktowane z niskim priorytetem do momentu, kiedy odmówią posłuszeństwa. Zainwestowanie w rezerwowy zasilacz do laptopa pozwoli ustrzec się przed nagłym odcięciem od świata i niemożnością wykonywania pracy, powstałe przestoje często bywają kosztowne i nie do nadrobienia.

Zasilacz UPS to dodatek, nad którego kupnem warto się zastanowić. UPS chroni sprzęt przed negatywnymi skutkami nagłych skoków lub zaników napięcia z sieci. W rezultacie dane można spokojnie zapisać i czekać aż sytuacja się unormuje. UPS daje gwarancję, że nic się nie skasuje, a wykonywana często przez długie godziny praca nie pójdzie na marne.

Power banki oraz rezerwowe kable zasilające to ostatnie dodatki, na które warto zwrócić uwagę. Mając je na wyposażeniu rozszerza się swoje spektrum możliwości – nie trzeba wszystkiego np. telefonu podłączać do komputera, dzięki temu zyskuje się dodatkowy port. Nowoczesne power banki są wyposażone w technologię szybkiego ładowania także nie trzeba się martwić, że sprzęt będzie musiał spędzić podpięty do kabla kilka godzin.

Dla wszystkich wykonujących pracę zdalną liczy się przede wszystkim efektywność i wygoda. Warto zwrócić się w stronę specjalistycznych sklepów jak np. Świat Baterii, które zapewniają wiele użytecznych sprzętów, które pomogą lepiej wywiązać się ze swoich obowiązków.