Fifa 20 – na czym najlepiej zagrać w nową odsłonę piłkarskich zmagań?

0
Rate this post

Producent gier Ea Sports po raz kolejny nie zawiódł miłośników piłki nożnej i przygotował najnowszą, pod wieloma względami znacznie ulepszoną edycję swojego flagowego tytułu. Fifa 20 zawiera w sobie wszystko to, czego fan piłki może oczekiwać od dobrej gry komputerowej.

  1. Czy warto grać w Fifę na komputerze?
  2. Wymagania sprzętowe Fifa w wersji na PC
  3. Fifa 20 na konsolach najnowszej generacji
  4. Gdzie kupić gry z serii Fifa?

Podobnie jak poprzednie części, tytuł został wydany również na konsole. Niektórzy gracze mają więc dylemat związany z tym, którą wersję kupić, aby w jak największym stopniu czerpać przyjemność z gry. Sprawdź więc, jakie argumenty przemawiają za wyborem konkretnej wersji i znajdź dla siebie idealny wariant.

Czy można grać w Fifę na komputerze?

Zakup nowej części Fifa na komputery PC to dla wielu osób oczywisty wybór. Zanim jednak zdecydujesz się na tą wersję, poznaj plusy i minusy takiego rozwiązania. Przede wszystkim nie da się zaprzeczyć, że granie na komputerze wymaga mniejszych nakładów finansowych niż wersja na Xboxa lub PlayStation. Różnice w cenach poszczególnych edycji nie są wysokie, ale wybierając wersję na komputer zaoszczędzisz około 40 złotych. W dodatku chociaż Fifa 20 to najnowsza gra piłkarska, to jej wymagania sprzętowe nie należą do wygórowanych. To prawda, że jeżeli gracz chce się w pełni cieszyć dopracowanymi animacjami zawodników oraz realistyczną grafiką, to musi posiadać wydajny i nowoczesny komputer. Jednocześnie gra bez większych problemów da się uruchomić również na nieco starszym sprzęcie, więc jeżeli masz w domu komputer kupiony w ciągu kilku ostatnich lat i komfortowo grało ci się na nim w inne gry wydane w ciągu kilkunastu miesiącach, podobnie powinno być z nową Fifą.

Wymagania sprzętowe Fifa w wersji na PC

Potwierdzają to zresztą minimalne wymagania sprzętowe dla graczy korzystających z PC, które twórcy gry udostępnili, aby każdy mógł sprawdzić, czy posiadany przez niego sprzęt poradzi sobie z nowym tytułem. Minimalne wymagania to komputer z systemem Windows (7, 8 lub 10), procesorem Intel Core i3-2100 lub jego odpowiednikiem (na przykład AMD Phenom 965), kartą graficzną klasy Nvidia GeForce GTX 660 (grę uruchomisz również na AMD Radeon HD 7850), 8 GB pamięci RAM (co w porównaniu z wymaganiami innych popularnych tytułów nie wydaje się wysoką wartością) oraz przynajmniej 50 GB wolnego miejsca na dysku. Taka konfiguracja pozwoli ci na komfortową grę na niskich ustawieniach graficznych. Jeżeli zatem zależy ci przede wszystkim na klimacie i samej rozgrywce, to nie będziesz musiał modernizować swojego sprzętu. W ofercie sklepu Euro Fifa PC dostępna jest w atrakcyjnej cenie, więc już dzisiaj możesz zamówić dla siebie wymarzoną grę. Gdybyś natomiast miał ochotę uruchomić grę na najwyższych ustawieniach graficznych i tym samym przekonać się, co przygotowali twórcy, powyższy zestaw musiałbyś zmodernizować przede wszystkim o lepszą kartę i wydajniejszy procesor. Zgodnie z zaleceniami mogą to być Intel i3 6300T (lub odpowiadający mu AMD Athlon X4 870K) oraz karta Nvidia GeForce GTX 670 (ewentualnie AMD Radeon R9 270X). Niezależnie od wyboru, pamiętaj że gra wymaga dostępu do internetu, gdyż w przeciwnym razie nie uda ci się jej nawet zainstalować. W dzisiejszych czasach jest to jednak często spotykana praktyka.

Fifa 20 na konsolach najnowszej generacji

Jak widzisz zalet związanych z graniem w tytuły z serii Fifa na komputerze jest wiele. Nie każdego jednak potrafią one przekonać, szczególnie że wielu doświadczonych graczy nie wyobraża sobie sterowania przy pomocy myszki i klawiatury. Chociaż do komputera możesz podpiąć pada, to jednak rzadko kiedy takie połączenie dorówna wygodzie, jaką zapewni ci PS4 lub Xbox. Tym samym jeżeli zamiast siedzieć przy biurku i godzinami uczyć się sterowania, możesz wybrać Xbox Fifa Euro i zasiąść z padem wygodnie w ulubionym fotelu. W połączeniu z dużym telewizorem pozwoli ci to poczuć się jak podczas prawdziwej transmisji meczu. Duży wpływ na to ma oczywiście świetna grafika oraz to, że producent Fifa każdego roku umieszcza w niej prawdziwych zawodników. Wśród nich dostępni są również polscy zawodnicy, dzięki czemu będziesz mógł poprowadzić do zwycięstwa swoich sportowych idoli. Oprócz wygodnego sterowania, Fifa PS4 Euro (podobnie jak wersja na konsolę firmy Microsoft) eliminuje wszelkie niedogodności związane z konfiguracją gry, aby odpowiednio działała na posiadanym przez ciebie urządzeniu. W przypadku konsol wystarczy, że tytuł zainstaluje się na dysku, a gra na pewno uruchomi się i zapewni ci najlepszą grafikę, jaką twój sprzęt potrafi wygenerować.

Gdzie kupić gry z serii Fifa?

Jeżeli nie chcesz przepłacić za grę, sprawdź ofertę na Fifa RTV Euro AGD, gdyż dzięki temu dodatkowo zyskasz pewność, że tytuł zostanie do ciebie dostarczony w najkrótszym terminie. Jeżeli w twoim mieście znajduje się stacjonarny punkt sklepu, możesz skorzystać z opcji zamówienia gry przez internet, ale z odbiorem osobistym. Dzięki temu nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów i to niezależnie od wartości zamówienia.