League of Legends – dlaczego warto się zdecydować?

0
5/5 - (1 vote)

Gra League of Legends od kilku lat podbija polski rynek, a to głównie z uwagi na to, że jest to gra, która łączy w sobie dwa popularne elementy, a więc RPG oraz RTS. Z uwagi na to duża część graczy chce się przekonać na własnym przykładzie, czy jest to gra odpowiadająca ich oczekiwaniom, a już po kilku minutach decydują się na rozpoczęcie długiej rozgrywki ze swoimi znajomymi.

W rozgrywce biorą udział dwie drużyny, które rywalizują między sobą o miano najlepszej. Gra jest niezwykle szybka oraz dynamiczna, dlatego też osoby chcące w nią zagrać powinny się cechować dobrym refleksem, cierpliwością oraz opanowaniem. Na pewno rozgrywka przysporzy im wielu niezapomnianych wrażeń i dużą dawkę pozytywnych emocji. Drużyny mogą walczyć ze sobą na wielu polach walki, niekoniecznie tylko na jednym ulubionym. Warto sobie urozmaicać grę i przenosić się po pewnym czasie na inne pole bitwy, tak aby było jeszcze atrakcyjniej, wtedy nie narzeka się na nudę. 

Największe zalety League of Legends

Jedną z największych zalet gry League of Legends jest to, że w grze można wziąć udział w wielu różnorodnych trybach, są te przeznaczone dla mniej doświadczonych graczy, ale też bardziej rozbudowane dla profesjonalistów. Lista bohaterów w grze stale się rozwija, dlatego po pewnym czasie można wybrać zdecydowanie innego bohatera, niż ten, którym grało się do tej pory. To sprawia, że rozgrywkę można przeżywać na wiele różnych sposobów, a to spodoba się graczom, którzy szukają ciągłych wyzwań i nie lubią monotonicznego podejścia do tematu.

Atutem gry jest to, że zapewnia doskonałą frajdę na różnych poziomach, niekoniecznie tylko tych najwyższych, więc każda osoba zdecydowana na rozpoczęcie rozgrywki będzie z tego powodu zadowolona. W ten sposób można przeżyć wspaniałą przygodę i podzielić się opowieściami ze swoimi znajomymi, którzy na pewno również będą chcieli spróbować swoich sił w League of Legends. W grze wprowadzanych jest wiele ciekawych aktualizacji, które urozmaicają rozgrywkę i czynią ją jeszcze lepszą. Ponadto można brać udział w trudnych turniejach, aby sprawdzić swoje siły na tle innych rywali, na pewno nie będzie łatwo sięgnąć po końcowe zwycięstwo, ale dzięki temu gra jest jeszcze ciekawsza.

Kto powinien zagrać w League of Legends?

Gra League of Legends przeznaczona jest dla różnych graczy, niekoniecznie tych, którzy spędzają przed komputerami wiele godzin. Może zaciekawić również takie osoby, które do tej pory nie miały za wiele wspólnego ze światem RPG lub RTS. W rozgrywce będzie trzeba:

  • wykazać się strategicznym myśleniem,
  • opracowywać różnorodne plany działania i być przygotowanym na różne ewentualności,
  • rozwijać się na każdej możliwej płaszczyźnie,
  • walczyć honorowo, niezależnie od sytuacji.

Nie jest to więc łatwe zadanie, jednak dzięki temu można poznać od środka świat e-sportu i przekonać się, czy jest on na tyle atrakcyjny, aby pozostać w nim na dłużej. Z pewnością większość graczy będzie chciała kontynuować swoją przygodę w League of Legends, a rozwój może doprowadzić do wzięcia udziału w krajowych lub międzynarodowych turniejach, gdzie można sięgnąć po sławę i zaszczyty.

Gra pozwala na poznawanie nowych znajomych i dołączenie do największej sieci graczy na całym świecie. Przy okazji można też udostępniać swoją rozgrywkę innym osobom, np. poprzez kanał na YouTube, zwracając uwagę na najważniejsze detale w grze. To bardzo ważne, gdyż pomoże się tym samym mniej doświadczonym graczom w ich pierwszych krokach w zupełnie nieznanej dla nich grze. League of Legends to możliwość wzięcia udziału w turniejach z cyklu Championships Series, gdzie do wygrania są prawdziwe pieniądze, liczone w milionach dolarów.

Boosting w grze League of Legends

Jednym z ważniejszych elementów związanych z grą League of Legends jest tzw. boosting, a więc wbijanie kolejnych dywizji. Jest to popularne rozwiązanie dla osób, które nie mają aktualnie dużej ilości wolnego czasu lub po prostu ich poziom umiejętności nie jest wystarczająco dobry, aby wbijać samodzielnie kolejne dywizje. Wtedy można poprosić o pomoc z zewnątrz i zdecydować się na sprawdzony boosting, realizowany przez lepszych i bardziej doświadczonych graczy. Tym samym szybciej można wznieść się na wyżyny i poprawiać własne umiejętności pod okiem specjalistów.

Oczywiście decydując się na boosting można także samodzielnie wbijać poszczególne dywizje, grając z wybranymi bohaterami, którzy pomogą zainteresowanym w eliminowaniu kolejnych ekip. Usługa boostingu realizowana jest bardzo sprawnie i profesjonalnie, dlatego niektórzy gracze bardzo chętnie decydują się na jej wykorzystanie we własnej rozgrywce, co niesie za sobą zdecydowanie inne przygody, od tych, w których brało się udział do tej pory. LoL Elo Boost przeznaczony jest głównie dla osób, które bardzo się stresują i mają obawy przed tym, że system wyrzuci ich do dużo niższych dywizji, niż te, w których powinni się znaleźć. Specjaliści skutecznie temu zaradzą i tym samym będzie można wbijać następne dywizje, bez obaw o to, że po drodze przydarzy się coś nieoczekiwanego.