Google zapowiada tani zestaw VR – Daydream View

0
Google Daydream View
Rate this post

Wirtualna rzeczywistość w urządzeniu Google – Daydream View.

Google wchodzi na rynek wirtualnej rzeczywistości zapowiadając jednocześnie własne urządzenie VR. Gogle od Google, czyli Daydream View.

Sprzęt dedykowany jest pod smartfony, a nie komputery stacjonarne czy konsole. Jest to bowiem Androidowy odpowiednik Samsung Gear VR. Google Daydream View kompatybilne będą z wybranymi modelami telefonów.

Pierwsze wspierane urządzenia to telefony Pixel i Pixel XL, także zapowiedziane przez Google. Daydream View według oficjalnych informacji ma być o 30 procent lżejsze od urządzeń oferowanych przez konkurencję.

Ciekawym rozwiązaniem jest dodatkowy kontroler dołączony do zestawu. Pilot wyposażony jest w dwa przyciski funkcyjne oraz posiada czujniki wykrywające rodzaje ruchów jak wskazywanie czy machanie. Zestaw Daydream View od Google do sprzedaży trafi w kolorze szarym oraz czerwonym.

Data premiery Daydream View w Polsce jeszcze nie jest znana. Co ciekawe, listopadowa premiera w Europie przewidziana jest na Wielką Brytanię oraz Niemcy, gdzie cena urządzenia oscylować będzie w okolicach 70 euro, czyli 300 zł. Zestaw nie zawiera telefonu.