Niantic publikuje aktualizację Pokemon GO!

0
Pokemon GO aktualizacja
Rate this post

Z ploteczek wiemy, że Niantic w pocie czoła pracuje nad wprowadzeniem nowych funkcji do Pokemon Go. Niestety mija kolejny miesiąc, a gra nadal nie jest bogatsza o nowe dodatki. Czy nowa aktualizacja coś zmieni?

Niantic opublikowało aktualizację do Pokemon GO oznaczoną kodem 0.41.2 na Androida i 1.11.2 na iOS. Śmiało możemy stwierdzić, że studio stanęło na wysokości zadania, ponieważ zamiast poprawiania byle błędów, Niantic zmienia mechanizm działania Gymów i zwiększa szansę na złapanie rzadkich Pokemonów.

Jakie zmiany wprowadza aktualizacja?

Przede wszystkim ułatwia łapanie rzadkich Pokemonów, o czym wcześniej pisaliśmy w tym artykule. Od tego momentu gracze otrzymają zwiększoną szansę na pojawienie się stworków danego typu, na zasadach takich, jak wcześniejsze gromadzenie medali. Co to znaczy? Znaczy to, że jeśli złapiemy 50 Pokemonów typu wodnego, otrzymamy zwiększoną szansę na pojawienie się rzadkiego stworka tego samego typu.

Drugą istotną sprawą jest ulepszenie mechaniki działania Gymów. Trenerzy mogą wystawiać po 6 Poksów w „zaprzyjaźnionych” Gymach, w celu ich trenowania.

Aktualizacja niesie za sobą również zmiany dotyczące zasad działania ekranu wykluwania jaj. Przebyta odległość będzie aktualizowana na bieżąco, dzięki czemu nie trzeba będzie non stop otwierać i zamykać tego ekranu.

Twórcy poprawili także kilka błędów dźwiękowych, a także skrócili czas trwania ewolucji Pokemonów.

Niestety, nie wyłączono działania Radaru Pokemonów, który rzekomo bardzo obciąża działanie serwerów gry. Aktualizacja pojawiać się będzie dziś i jutro w kolejnych regionach świata.