Dziś premiera Pokemon GO Plus – wady i zalety urządzenia!

0
Pokemon GO Plus
Rate this post

Premiera Pokemon GO Plus w Europie już za nami. Co wiemy?

W dniu dzisiejszym odbyła się premiera Pokemon GO, którego cena kręci się ok 200 zł. Czy urządzenie wprowadza przełom w rozgrywce?

Pokemon GO Plus zakłada się na rękę jak zwykły zegarek lub bransoletkę (lub zwyczajnie trzyma je w kieszeni). Po nawiązaniu połączenia Bluetooth z telefonem można zaczynać zabawę w szukanie Pokemonów. Po wykryciu stworka lub PokeStopu w pobliżu, urządzenie zacznie wibrować. To jednak już wiemy z wcześniejszych przecieków informacji.

Gdzie ta rewolucja?

Z pomocą Pokemon GO Plus możemy nie tylko wykrywać Pokemony oraz PokeStopy, ale także je łapać i odbierać nagrody. Po wykryciu każdego z nich wystarczy na urządzeniu nacisnąć przycisk. Co w tym fajnego? Ano właśnie fakt, że nie musimy każdorazowo wyciągać telefonu z kieszeni by zakręcić PokeStopem lub by złapać Pokemona.

W praktyce jednak nie wygląda to tak kolorowo. O ile odbieranie nagród z punktów kontrolnych nie jest problemem, to łapanie Pokemonów ma pewne ograniczenia. Wstępne informacje na temat Pokemon GO Plus podają, że szansa na złapanie Pokemona wynosi jedynie ok. 25%. Jest to zaskakująco niski wynik, który może zniechęcić wielu graczy. Wyobrażacie sobie złapanie dopiero co czwartego Dratini? No właśnie…

Kolejnym ograniczeniem jest to, że nie można łapać za pomocą Pokemon GO Plus Pokemonów, których nie mam jeszcze w naszym Pokedexie. W takim przypadku stworka musimy złapać samemu, czyli bez wyciągania telefonu się nie obejdzie.

Bez Pokeballi typu Great i Ultra

Niestety, Pokemon GO Plus nie daje możliwości wyboru, których pokeballi automatycznie chcemy używać. Oznacza to, że każda próba złapania Pokemona odbywa się z użyciem zwykłych pokeballi. Wyobrażacie sobie złapanie Snorlaxa w zwykłego pokeballa? W bardzo szybkim tempie nasz asortyment może się skurczyć.

Są i plusy!

Bardzo dobrze sprawdzającą się funkcją jest rejestrowanie przebytego dystansu przez Pokemon GO Plus. Co więcej, dzięki opasce można całkowicie wygasić telefon, a po jego wybudzeniu przebyty dystans zostanie zsynchronizowany z aplikacją. Krótko mówiąc, oznacza to znacznie większą oszczędność baterii, czyli potencjalnie dłuższe spacery bez ładowania telefonu. Informacja ta na pewno spodoba się fanom długich spacerów z Buddy Pokemon oraz wszystkim miłośnikom wykluwania jaj.

A czy Wy skusicie się na zakup Pokemon GO Plus?