Najciekawsze gry sportowe wydane w 2018 roku

0
Najciekawsze gry sportowe wydane w 2018 roku
Rate this post

Rok 2018 obfitował w premiery gier sportowych, zarówno tych będących kontynuacjami serii, jak i zupełnie nowych tytułów. Efekty graficzne większości z nich znów zachwycają, co nie powinno dziwić, zdążyliśmy się już bowiem przyzwyczaić, że z roku na rok grafika w grach jest coraz lepsza. Jednak rzeczywiste przedstawienie postaci oraz wirtualnego świata powoduje, iż wymagania gier względem kart graficznych urządzeń są coraz większe. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych tytułów gier sportowych z 2018 roku wraz z ich wymaganiami graficznymi.

FIFA 19

Już od ponad 2 dekad, pod koniec każdego roku, EA Sports wydaje kolejną odsłonę najpopularniejszej gry piłkarskiej. W najnowszej wersji postaci poruszające się po wirtualnym boisku jeszcze bardziej przypominają prawdziwych piłkarzy. Ponadto, niewiarygodne wrażenie robią również oprawy meczów – zwłaszcza Ligi Mistrzów oraz Ligi Europejskiej. Jednak aby je podziwiać, trzeba dysponować odpowiednią kartą graficzną. Jako absolutne minimum do uruchomienia gry producent podaje model 2GB GeForce GTX 670.

Turbo Soccer VR

Dostępna na PC gra wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną. Użytkownik wciela się w piłkarza – ofensywnego lub bramkarza – korzystając z okularów VR oraz czujników ruchu na stopach i dłoniach. W tego typu grach doskonała grafika to podstawa, aby gracz mógł czerpać satysfakcję z rozgrywki. Tym samym niezbędna jest w tym przypadku karta graficzna Nvidia GeForce GTX 970 lub lepsza.

Tennis World Tour

Wydana w 2018 roku gra Tennis World Tour umożliwia rozgrywanie spotkań tenisowych. Użytkownik ma do dyspozycji ponad 30 realnych postaci ze świata tenisa żeńskiego i męskiego. Twórcy położyli szczególny akcent na wierne odwzorowanie realnej rozgrywki. Dlatego też przed rozpoczęciem spotkania musimy odpowiednio przygotować do niej zawodnika, możemy również wybrać styl gry charakterystyczny dla danego tenisisty. Nie sposób również zarzucić cokolwiek graficznemu odzwierciedleniu graczy oraz kortów. Chcąc spróbować swoich sił w pojedynku tenisowym, musimy dysponować co najmniej kartą graficzna 2GB GeForce GTX 960.

WWE 2K19

Wydawać by się mogło, że wrestling lata największej popularności ma już za sobą. Jednak czy aby na pewno? Popularność gry WWE 2K19 zdaje się temu przeczyć. Podczas rozgrywki użytkownik wciela się w wybraną postać ze świata wrestlingu. Twórcy uzyskali prawa do odwzorowania zawodników z dwóch największych federacji – WWE i NXT. Gracz może brać udział w pojedynczych walkach lub wybrać tryb kariery. W czasie walki korzysta z dziesiątek chwytów i niestandardowych zagrań. Złożona grafika sprawia, iż do uruchomienia WWE 2K19 niezbędna jest karta graficzna 4GB Geforce GTX 970.

Nie ulega wątpliwości, iż aby grać w najnowsze tytuły, użytkownik musi posiadać dobrą lub bardzo dobrą kartę graficzną. Niestety często wymagania są nieoczywiste, gdyż producenci podają je poprzez wskazanie najsłabszego modelu karty graficznej, który podoła uruchomieniu danej gry. Będąc laikiem, trudno ocenić, czy posiadana karta graficzna jest lepsza czy gorsza od wskazanej. Takiej wiedzy dostarcza natomiast porównanie kart graficznych w serwisie Ithardware.pl.