TOP 5 najlepszych kart graficznych do 1000 zł

W kwocie 1000 zł można kupić bardzo dobrą i wydajną kartę graficzną, na której bez problemów pogramy w najnowsze gry nawet na najwyższych detalach. Najlepsze modele z tego przedziału cenowego pozwolą na rozgrywkę na ustawieniach Ultra bez jakichkolwiek zacięć. Planując kupno karty graficznej za 1000 zł należy w pierwszej kolejności sprawdzić jaką kartę graficzną kupić oraz na jakie parametry techniczne zwrócić szczególną uwagę. W tym celu przygotowaliśmy ranking kart graficznych do 1000 zł, w którym znajdziesz najwydajniejsze i najpopularniejsze modele kart na rynku.

Karty graficzne za ok. 1000 złotych wyposażone są w pamięć 2GB, 3GB lub 4GB GDDR5 na szynach 128, 196 i 256 bit. Ilość bitów na szynie oraz rozmiar pamięci zależy od konkretnego modelu karty. Każda z kart w tym przedziale cenowym charakteryzuje się wysoką wydajnością, a dodatkowo większość z nich wspiera SLI. Jeżeli komuś zabraknie mocy, może dokupić drugą taką samą kartę.

Standardem w najlepszych kartach graficznych jest oczywiście kompatybilność ze standardami DirectX 12, Open GL 4.5 oraz obsługa Shader Model 5.0. Dodatkowo na wyposażeniu każdej z kart znajdziemy min. złącza 1x HDMI, 1x DisplayPort oraz 1x DVI. Przed zakupem nowej karty warto również sprawdzić, czy nasza płyta główna obsługuje PCI-Express 3.0 x 16.

Głównymi producentami kart graficznych za 1000 zł są Asus, MSI, Sapphire, Gigabyte oraz Gainward. Parametry kart różnią się w zależności od producenta, lecz należy pamiętać że każda z nich oferuje wysoką wydajność w grach oraz podczas obróbki video/renderowania grafiki 3D. Jeżeli nie wiesz jaką kartę graficzną kupić, sprawdź poniższy ranking kart graficznych do 1000 zł. Znajdziesz w nim model, producenta, opinie oraz aktualną cenę każdej karty.


4.7/5 - (4 votes)