PrestaShop – sprawdź, dlaczego powinieneś skorzystać z tej platformy sprzedażowej

0
PrestaShop – sprawdź, dlaczego powinieneś skorzystać z tej platformy sprzedażowej
Rate this post

PrestaShop stanowi popularną i funkcjonalną platformę sprzedażową, stworzoną z myślą o potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki licznym widżetom i modułom, możliwa jest nie tylko lepsza personalizacja sklepu online, ale również zaopatrzenie go w takie opcje, które będą sprzyjać sprawnym zakupom. Poniżej krótkie omówienie wybranych rozwiązań.

Dodatek przeciwdziałający kopiowaniu treści – narzędzie przeciwko plagiatorom i złodziejom contentu

Moduł „Zablokowanie kopiowania ze sklepu”, stworzony z myślą o użytkownikach PrestaShop, ma na celu ochronę contentu znajdującego się w sklepie internetowym. Zarówno treści, jak i zdjęcia umieszczone w witrynie wymagały nakładu czasu, pracy i środków finansowych przedsiębiorcy i zatrudnionych na jego rzecz osób. Są one nie tylko bazą umożliwiającą klientom dokonywanie zakupów, czynnikiem wyróżniającym sprzedającego na tle innych podmiotów handlujących online, ale także wartością, dzięki której sklep online zdobywa wyższą pozycję w rankingu Google. Dzieje się tak do momentu, do kiedy content ten jest unikalny. Skopiowany przez nieuczciwą konkurencję, staje się mało wartościowy. Moduł utrudniający skopiowanie treści chroni w czasie rzeczywistym zarówno opisy produktów, regulamin sklepu, jak też materiały graficzne przed kradzieżą. Zawiera trzy typy ustawień, które umożliwiają następujący sposób postępowania z contentem na stronie sklepu:

  • informacja o zakazie oraz blokada kopiowania – przy takim ustawieniu kopiujący nie będzie w stanie szybko pobrać treści ani ich powielić ani poprzez zastosowanie skrótów klawiszowych Ctrl+C i Ctrl+V, ani poprzez opcję kopiuj-wklej wywołaną przyciskiem myszy;
  • dodanie tekstu do stopki – właściciel sklepu może ustawić tryb, zgodnie z którym do kopiowanego tekstu automatycznie dodawana jest stopka informująca, z jakiej strony owa treść została pobrana;
  • zmiana kopiowanych treści – umożliwia jedynie pobranie komunikatu typu „Zobacz na [url]” bez szansy skopiowania, a tym samym zdublowania, contentu na stronie sklepu.

Widżet umożliwiający zakupy na raty w PayU – większa szansa na domknięcie procesu sprzedażowego

Tego typu moduł umożliwia sprawne dodanie opcji zakupu na raty PayU. Rozwiązanie to sprzyja domknięciu procesu sprzedażowego w sytuacji, gdy klient nie dysponuje aktualnie środkami na swoim koncie bankowym, a zakupy na raty pozostają jedyną szansą na sfinansowanie nowego produktu. Moduł umożliwia uruchomienie procesu zakupu na raty PayU w sposób w pełni zautomatyzowany, sprawny i przejrzysty, bez konieczności odsyłania klienta do innych podmiotów udzielających pożyczek gotówkowych.