Najlepsze aplikacje do skanowania kodów QR

0
Rate this post

Kod QR to dobrze znany rodzaj kodu kreskowego. Występuje zarówno w formie jedno-, jak i dwuwymiarowej. Po raz pierwszy został użyty przez japoński przemysł motoryzacyjny. Zakodowane są w nim informacje na temat przedmiotu lub łącza do strony internetowej. Aby przechowywać dane, kody QR używają czterech standardowych trybów kodowania. Są numeryczne, alfanumeryczne, bajtowe/binarne i kanji. W niektórych przypadkach mogą również wykorzystywać rozszerzenia.

Kody QR

Obecnie kody QR można znaleźć niemal wszędzie i prawie na wszystkim. Co więcej, dzięki popularności kryptowalut, wiele portfeli kryptograficznych opiera się właśnie na takich kodach. Dzięki nim można bezpiecznie przechowywać długie klucze prywatne i publiczne. Aby odczytać kody na telefonie lub tablecie z Androidem, potrzebny Ci będzie czytnik kodów QR. Zwykle aparat iPhone’a domyślnie je odczytuje.

Skaner Kodów QR i Kodów Kreskowych

Cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników zakupów. Ta sprytna aplikacja daje użytkownikom możliwość łatwego i szybkiego skanowania prawie wszystkich kodów kreskowych. Może skanować i odczytywać każdy typ kodu QR/kodu kreskowego, w tym tekst, URL, ISBN, kontakt. produkt, kalendarz, e-mail, lokalizację, Wi-Fi i wiele innych. Po zakończeniu skanowania i automatycznego dekodowania użytkownicy otrzymują tylko odpowiednie opcje dla poszczególnych kodów. Dzięki temu mogą podjąć właściwe działania.

Możesz też użyć tej aplikacji do skanowania kuponów. W ten sposób możesz otrzymywać zniżki i zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Czytnik Kodów QR

Ta aplikacja jest przeznaczona dla tych, którzy kochają proste rozwiązania. Zawiera kilka przydatnych funkcji. Pozwala obsługiwać prawie wszystkie popularne formaty kodów kreskowych, w tym ISBN, EAN i UPC.

Ma prosty, intuicyjny układ. Jego obsługa nie powinna więc sprawić problemu. Wszystko, co musisz zrobić, to skierować urządzenie na kod QR lub kreskowy, a czytnik automatycznie go zeskanuje i odczyta.

Oprócz możliwości czytania ISBN, EAN i UPC, pozwala również odczytać różne typy kodów kreskowych, w tym ext, url, kontakt, kalendarz, e-mail, lokalizację i Wi-Fi.

Quick Scan-QR Code Reader

Automatycznie dekoduje kody QR, niezależnie od tego, czy ma do czynienia z danymi kontaktowymi, zwykłym tekstem, czy adresem URL. Umożliwia sprawne skanowanie kodów kreskowych i QR ze zdjęć. Możesz je bez problemu zapisać i później wykorzystać.

Lightning QRcode Scanner

To doskonała aplikacja do skanowania kodów QR. Można ją ściągnąć na dowolnym urządzeniu z systemem Android. Pozwala łatwo dekodować kody QR i różne typy kodów kreskowych, m.in. ISBN, EAN, UPC. Możesz wybrać idealną szybkość dekodowania. Masz też do dyspozycji funkcję powiększania. Jest niezwykle przydatna w przypadku małych kodów oraz tych, które znajdują się daleko.

Nie będziesz miał problemów z obsługą tej aplikacji. Możesz ją ściągnąć za darmo. Upraszcza większość działań związanych z wyszukiwaniem informacji o produkcie lub przeglądaniem Internetu. Nie zajmuje dużo miejsca w pamięci telefonu.

PublikujZamknijfile_download