5 aspektów, na które powinieneś zwrócić uwagę, kupując fotel dla gracza

0
5 aspektów, na które powinieneś zwrócić uwagę, kupując fotel dla gracza
Rate this post

Jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o e-sporcie. Dziś jest to wyjątkowo szybko rozwijająca się i dość opłacalna branża – stąd też tak duży popyt na gadżety dla gamerów. Chcesz kupić profesjonalny fotel dla gracza? Zobacz, jakie parametry takiego krzesła są istotne!

Jaki materiał najlepiej sprawdzi się na fotelu gamingowym

Jeśli spędzasz przy komputerze sporo czasu, postaw na krzesło wykonane z trwałego materiału. W przeciwnym razie obicie się szybko się zużyje i przetrze. Jaki materiał fotela warto wybrać? Najlepiej sprawdzają się tutaj syntetyczna tkanina typu micro, wełna oraz bawełna. Unikaj z kolei ekologicznej skóry, która ma tendencję do szybkiego przecierania się, a w upalne dni powoduje dyskomfort podczas siedzenia. Nie warto też wybierać bawełnianego obicia – szybko się zabrudzi, a wyczyszczenie go nie będzie proste.

Rodzaj oparcia a komfort gracza

Długie godziny spędzone w siedzącej pozycji przed komputerem mogą spowodować uciążliwy ból pleców, a w efekcie nawet bardziej poważne problemy z kręgosłupem. Warto zatem zadbać o właściwą pozycję podczas grania – pomoże w tym odpowiednio dobrane oparcie. Wybierając fotel dla gracza, zwróć uwagę na to, czy na wysokości lędźwi znajduje się uwypuklenie oraz czy jego wysokość można regulować – w ten sposób dopasujesz je do swojego wzrostu.

5 aspektów, na które powinieneś zwrócić uwagę, kupując fotel dla gracza

Regulacja krzesła – dlaczego jest ważna?

Profesjonalny fotel gamingowy to zazwyczaj spory wydatek. Kupując go, z pewnością chcesz, aby pasował idealnie i mógł Ci służyć przez dłuższy czas. Sięgnij więc po model z możliwością regulowania poszczególnych komponentów – w ten sposób dopasujesz krzesło do swojej sylwetki. Najważniejszy parametr to bez wątpienia wysokość – szczególnie w przypadku młodszych użytkowników, którzy jeszcze rosną. Absolutne minimum stanowi też regulowanie odchylenie, dzięki któremu będziesz mógł zmieniać pozycję siedzenia w ciągu dnia tak, aby odciążyć kręgosłup.

Co z kółkami?

Jeśli fotel dla gracza będzie stał na płaskiej, równej podłodze, jego kółka mogą być niewielkie. W przypadku dywanów sytuacja wygląda odwrotnie – konieczne jest wybranie krzesła na większych kółkach, gdyż w przeciwnym razie możesz mieć problem z „odjechaniem” od biurka. Chcesz ochronić posadzkę przed zarysowaniem? Pomoże Ci w tym zastosowanie specjalnej podkładki pod fotel – kółka będą pozostawiać rysy na niej, a nie na podłodze.

5 aspektów, na które powinieneś zwrócić uwagę, kupując fotel dla graczaDodatkowe gadżety do fotela gamingowego

Fotel dla graczy może być również wyposażony w szereg bardziej zaawansowanych funkcji, które z pewnością docenią użytkownicy spędzający sporo czasu przed ekranem komputera. Na uwagę zasługują w szczególności:

zestaw przycisków do sterowania dźwiękiem – umożliwi Ci to regulację głośności muzyki bez konieczności wyłączania gry i klikania na komputerze;

wejścia słuchawkowe – podpinając słuchawki do fotela zamiast bezpośrednio do komputera sprawisz, że na biurku będzie mniej plączących się kabli;

zintegrowane głośniki – dzięki temu będziesz się cieszyć jeszcze lepszą jakością dźwięku.