Najlepsze gry na PC i konsole w 2017 roku

0
Najlepsze gry na PC i konsole w 2017 roku
Rate this post

W tym roku na rynku gier pojawiło się sporo nowych tytułów zarówno na PC, jak również konsole PS4 i Xbox One. Nie wszystkie premiery okazały się sukcesem, jednak zdecydowana większość gier została pozytywnie przyjęta przez graczy. Które gry są najchętniej kupowane w 2017 roku? Które premiery okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę? Które gry warto kupić jako prezent świąteczny? Na te i wiele więcej pytań odpowiadamy poniżej.

Najlepsze gry na PC 2017

Poniżej znajdują się najchętniej kupowane gry na PC w 2017 roku. Na liście znajdują się zarówno nowe jak i te tytuły, które od wielu lat cieszą się nieustającą popularnością wśród graczy. Poniższy ranking uszeregowany jest w kolejności od najchętniej kupowanych.

 1. FIFA 18
 2. ASSASSIN’S CREED ORIGINS
 3. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS
 4. MIDDLE-EARTH SHADOW OF WAR
 5. COUNTER STRIKE GLOBAL OFFENSIVE
 6. MINECRAFT
 7. ELEX
 8. FARMING SIMULATOR 2017
 9. TOTAL WAR WARHAMMER II
 10. EURO TRUCK SIMULATOR 2

Gry na PC, które zdominowały ranking

Pierwsze 3 miejsca zajęły kolejno gry: FIFA 18, Assassin’s Creed Origins oraz Playerunknown’s Battlegrounds. Seria FIFA znana jest już od wielu lat. 18 odsłona serii wydana została 29.09.2017 roku przez Electronic Arts, również w pełnej Polskiej wersji językowej (dubbing). FIFA 18 to gwarantowane emocje sportowych rozgrywek. Assassin’s Creed Origins swoją premierę miało 27.10.201r. Za wydanie tytułu odpowiada Ubisoft. Gra dostępna jest w Polskiej wersji językowej (napisy). Jest to jedna z najbardziej znanych przygodowych gier akcji na PC. Playerunknown’s Battlegrounds dostępne jest we wczesnym dostępnie od 23 marca 2017 roku. Oficjalna premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej będzie to miało miejsce w grudniu. W skrócie jest to pierwszoosobowa sieciowa strzelanka, w której gracze umiejscowieni zostają na ogromnej mapie w celu eliminacji przeciwników. Wygrywa ten, który zostanie przy życiu jako ostatni.

Najlepsze gry na Xbox i PS 2017

Na poniższej liście znajdują się najchętniej kupowane gry na Xbox One oraz PlayStation 4. Ranking uszeregowany jest według popularności gier. Uwzględnia on zarówno premierowe tytuły, jak i te popularne wśród społeczności graczy z zeszłych lat.

 1. FIFA 18
 2. ŚRÓDZIEMIE CIEŃ WOJNY
 3. MINECRAFT
 4. GRAND THEFT AUTO V
 5. KINECT SPORTS RIVALS
 6. FORZA HORIZON 3
 7. DESTINY 2
 8. MAFIA III
 9. MORTAL KOMBAT XL
 10. RESIDENT EVIL 7

Gry na Xbox i PS, które zdominowały ranking

Pierwsze trzy miejsca w rankingu gier na konsole w 2017 zajęły kolejno FIFA 18, Śródziemie: Cień Wojny oraz Minecraft. FIFA 18 zdominowała popularnością pozostałe gry nie tylko na PC, ale także na konsolach Xbox i PlayStation. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje Śródziemie: Cień Wojny wydane przez Warner Bros. Premiera gry miała miejsce w dniu 10.10.2017 roku, również w Polskiej wersji językowej (napisy). Jest to gra z gatunku action-RPG. Na trzecim miejscu uplasował się znany wszystkim Minecraft, który dominuje rankingi ostatnich lat (premiera Minecraft odbyła się 18.11.2012 roku). Co ważne, mimo upływu czasu gra nie traci na popularności. Jest to przygodowa gra akcji osadzona w otwartym świecie, w którym to gracz dowolnie kształtuje otaczający go teren z sześcianów.