Aktualizacja Pokemon GO – Niantic ułatwia łapanie rzadkich Pokemonów

1
Pokemon GO
Rate this post

Kolejna aktualizacja Pokemon GO zapowiada wielkie zmiany.

Ostatni update Pokemon GO bardzo rozczarował graczy, bowiem każdy oczekiwał poprawienia grywalności zamiast kolejnych zbędnych bajerów w grze. Na szczęście Niantic nie bagatelizuje sprawy i już nie długo powinniśmy dostać nową paczkę dobrze przemyślanych funkcji.

Nowe Pokemony?

Niestety, ale na nowe Pokemony nie mamy co na razie liczyć. Mimo wielu rozmów Niantic w pierwszej kolejności usprawni proces pojawiania się obecnie dostępnych stworków w grze. Co to oznacza? Otóż łapanie pomniejszych, słabszych Pokemonów jak Rattata czy Pidgey skutkować będzie zwiększeniem szans na pojawienie się lepszego Pokemona danego typu. Nareszcie łapanie słabych stworków będzie miało większy sens niż tylko nabijanie Candy.

Nagroda za medale

Na chwilę obecną gracze za łapanie Pokemonów otrzymują medale. Są to pewnego rodzaju osiągnięcia, które oprócz ładnego wyglądu w menu gracza nie dają w sumie nic… Sytuacja ta ma ulec zmianie, bowiem deweloperzy chcą wprowadzić bonusy za posiadane odznaczenia.

Deweloperzy zdradzili że posiadanie medali będzie zwiększać szansę na złapanie Pokemona danego typu. W praktyce wyglądałby to tak, że gracz który ma zdobyty medal za schwytanie 50 wodnych pokemonów będzie miał większą szansę na złapanie kolejnych rzadkich stworków tego samego typu.

Radar w Pokemon GO

Wszystkie zapowiedziany zmiany zapowiadają się na prawdę interesująco. Szkoda jednak, że Niantic nie wypowiedział się w sprawie wyłączonego radaru. Szukanie rzadkich stworków bez patrzenia na mapy Pokemon GO jest bardziej nudzące niż zachęcające do dalszych spacerów.

A jak Wam podobają się zapowiadane zmiany?