No Man’s Sky – co musisz wiedzieć na początek

0
No Man's Sky Kilka ważnych porad

No Man’s Sky jest grą, rzucającą graczy na głęboką wodę, choć jak każda gra oferuje nam też pewne wskazówki. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na początku przygody. Poniżej znajdziecie kilka porad, z którymi warto zapoznać się przed pierwszym odpaleniem rozgrywki.

  1. Zapoznaj się ze wskazówkami Atlasa. Na samym początku gry nasz bohater budzi się przy statku. Obok pojazdu widoczny będzie kontener, który zawierać będzie czerwoną poruszającą się kulkę. Jeśli wejdziemy z nią w interakcję, otworzy nam się okno z opisem i opcjami do wyboru. Warto zdecydować się wtedy na wskazania Atlasa, dzięki czemu nie ominie nas nic ważnego. W trakcie przygody otrzymamy też cenne wskazówki, które poprowadzą nas do istotnych miejsc i wydarzeń.
  2. Skanuj. Jeśli tylko rozpoczniemy grę i znajdziemy potrzebne minerały, naprawmy skaner znajdujący się w naszym ekwipunku. Następnie zacznijmy go po prostu używać. Patrząc przez wizjer na rośliny, zwierzęta i inne przedmioty możemy je analizować, by po wciśnięciu przycisku Start (Options) móc przesłać dane do ogólnej bazy  danych. Przesyłanie owych informacji jest najprostszym sposobem zarabiania pieniędzy. Odwiedzamy planety, a skanowanie obiektów kosztuje jedynie odrobinę czasu.
  3. Na bieżąco zapisuj stan gry. No Man’s Sky niestety nie daje nam możliwości manualnego zapisu gry. Stan rozgrywki zapisywany jest przy każdym wejściu do statku, placówki na planecie, czy stacji kosmicznej. Warto o tym pamiętać i sporządzać autozapis przy każdej możliwej okazji. Nigdy nic nie wiadomo 😉
  4. Karm zwierzęta. Jest to jeden z ukrytych systemów gry. Istnieje bowiem możliwość karmienia niektórych zwierzaków. Wszystkie przyjazne stworzonka, które nie zaczną uciekać można nakarmić jakimś rarytasem z ekwipunku. Gdy podejdziemy do stworka wystarczająco blisko, na ekranie pojawi się specjalny komunikat. W zamian za pożywienie zwierzak da nam inne materiały, a w bardzo rzadkich przypadkach może nas nawet zaprowadzić w ciekawe miejsce.
  5. Ucz się języków. Na każdej planecie możemy spotkać kamienne artefakty obcych. Warto się za nimi rozglądać, gdyż dzięki nim poznamy słowa z języka, jakim posługują się obcy zamieszkujący planetę, na której się znajdujemy. Okazuje się to szalenie ważne w przypadku, gdy spotkamy obcego i będziemy chcieli z nim zamienić kilka słów. Warto także pamiętać, że złe wybory podczas rozmów z kosmitami nie niosą za sobą żadnych konsekwencji. Ktoś może się jedynie obrazić i delikatnie obniży się nasza reputacja.
  6. Zachowaj kamienie Atlasa. Nie warto jest sprzedawać kamieni Atlasa. Dlaczego? Owe kamienie będą przydatne w przyszłości do przeprowadzenia pewnej bardzo ważnej akcji 😉
  7. Dbaj o zasoby. Warto wydzielić sobie trochę miejsca w ekwipunku na pierwiastki niezbędne do przetrwania – najczęściej jest to cynk i węgiel, którymi zasilany jest system podtrzymywania życia oraz tarcza. Nie należy pozbywać się także plutonu i pierwiastka Tam9. Są to najważniejsze materiały, ponieważ podczas podróży, gdy trafimy na planetę z niekorzystną atmosferą, będą nam one niezbędne do uzupełniania systemów ochronnych kombinezonu.
  8. Nie atakuj fregat. Śmigając po przestworzach z pewnością spotkamy duże statki handlowe. Transportują one spore ilości zasobów, które wyglądają całkiem zachęcająco. Jednak nie dajmy się zwieść pokusie – dopóki nie posiadamy porządnych ulepszeń broni i tarczy, możemy zostać szybko zestrzeleni. Nie warto ryzykować. 🙂
5/5 - (2 votes)