Blackroom – nowy FPS od twórców Wolfenstein 3D / DOOM / Quake

0
Blackroom – nowy FPS

John Romero i Adrian Carmack prezentują nowy projekt: Blackroom.

Legendarni założyciele studia id Software rozpoczęli na Kickstarterze zbiórkę funduszy na nową grę Blackroom. Aby tytuł ujrzał światło dzienne, zbiórka musi przebić 700 tysięcy dolarów. W przeciągu ciągu kilkunastu godzin zebrano już niecałe 90 tysięcy dolarów, więc raczej nie będzie problemu, by osiągnąć założony cel.

Blackroom dedykowany jest na PC, a jego premiera zapowiedziana na zimę 2018 roku. Nowy FPS ma stanowić powrót do korzeni, jeśli chodzi o model rozgrywki. Deweloperzy zapowiadają wymagające i trudne starcia jak w wydanym sprzed laty DOOM oraz Quake, skomplikowane plansze z wieloma przejściami i skrótami czy dużo nowej broni, którymi wyeliminujemy agresywnych przeciwników. Jak i również we wspomnianych produkcjach, spotkamy wiele przełączników, ukrytych pomieszczeń i kluczy otwierających kolejne poziomy. Mapy mają być zróżnicowane – od starych zamków po miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu.

Gra będzie wyposażona zarówno w kampanię fabularną – mającą wystarczyć na około 10 godzin – jak i tryb multiplayer: Deathmatch, Arena i Kooperacja.

Fabuła Blackroom przeniesie graczy w niedaleką przyszłość, gdzie korporacja HOXAR opracowała nową technologię pozwalającą stworzyć wirtualną rzeczywistość, której nie da się odróżnić od prawdziwego świata. Jak to zazwyczaj bywa, eksperyment nie powiódł się i sztuczna inteligencja wymknęła się spod kontroli. W kampanii w trybie fabuły gracz wcieli się w inżyniera Santiago Sonorę, który jest pracownikiem korporacji HOXAR. Celem gracza będzie posprzątanie po nieudanym eksperymencie i opanowanie sytuacji.