No Man’s Sky – jak uzyskać więcej miejsca w ekwipunku

0
No Man's Sky Miejsce w ekwipunku

W No Man’s Sky miejsce w naszym ekwipunku jest bardzo ograniczone. Podczas przemierzania bezkresnego kosmosu, wolne miejsce w ekwipunku jest na wagę złota. Z całą pewnością nie raz i nie dwa będziemy mieli problem z miejscem w ekwipunku. Z czasem, gdy opanujemy już podstawowe umiejętności poruszania się po wszechświecie, zdołamy naprawić statek i wyruszymy w przestrzeń kosmiczną, zdolne zarządzanie ekwipunkiem będzie nam niezmiernie potrzebne. Niestety, jego powiększanie nie jest tak prostą czynnością jak mogłoby nam się to wydawać.

Mając na uwadze ten fakt, poniżej opisujemy kilka porad, które pozwolą na szybkie i efektowne rozbudowanie ekwipunku. Poniżej nakierowujemy także na to, gdzie należy szukać kluczowych zasobów.

Jak zwiększyć ekwipunek statku

Zaraz po rozpoczęciu przygody w No Man’s Sky zauważymy, że miejsc w kombinezonie nie ma zbyt wiele. Wtedy z pomocą przychodzi schowek statku, do którego możemy przenieść część posiadanych przez nas zasobów. Powiększenie schowka statku niebawem okaże się priorytetem.

Niestety, okazuje się to być trudniejszym niż mogłoby nam się to wydawać. Nie ma bowiem prostego sposobu na zdobywanie dodatkowego miejsca na przedmioty. Aby zyskać więcej przestrzeni, musimy zakupić nowy statek. Statki możemy bowiem nabywać w portalach galaktycznych (Space Port) od graczy kierowanych sztuczną inteligencją (NPC). Niestety ceny statków są z góry narzucone i wysokie.

Reputacja jest zazwyczaj wystarczająca, by handlarze chcieli rozpocząć z nami handel. Jednakże częstym problemem jest cena, która sięga kilku milionów jednostek płatniczych, w zależności od tego, jak wypasiony jest nowy statek. Pamiętajmy też, że każdy brakujący element nowego statku będzie trzeba stworzyć na nowo. A jak wiemy, to będzie kosztowało nas wielu cennych zasobów i czasu.

Jeśli na początku rozgrywki trafisz na złoża złota, nie wahaj się i przeznacz je na zakup nowego statku. Taka inwestycja bardzo szybko się zwróci i będzie niezwykle istotna w dalszej grze. Warto mieć na uwadze, że tarcze czy broń ulegają ulepszeniom, tak miejsce na ekwipunek statku już nie.

Jak zwiększyć liczbę miejsc w kombinezonie

Liczba pól w kombinezonie, na początku rozgrywki jest naprawdę problematyczna. W kombinezonie schowamy wszystkie podręczne zasoby i przedmioty. Możemy także ulepszać przedmioty i tworzyć nowe, jeśli tylko posiadamy odpowiednie zasoby i cenne miejsce w ekwipunku.

Aby rozbudować ekwipunek kombinezonu, w pierwszej kolejności musimy udać się do Kapsuły Desantowej (Drop Pod). Są to niewielkie, umieszczone losowo na powierzchniach planet konstrukcje, niezbędne do rozbudowy kombinezonu. Najprostszym sposobem na odszukanie Kapsuły Desantowej jest odszukanie skanerów sygnałowych. Zobaczysz je patrząc w niebo, gdyż wystrzeliwują one pomarańczową wiązkę lasera. Kiedy już do nich podejdziesz, wymagane będzie użycie czipu obejściowego. Czip obejściowy w prosty sposób stworzysz z 10 sztuk plutonu i 10 sztuk żelaza. Wspomniane skanery umożliwią także odnalezienie pobliskich monolitów i budowli.

Kapsuła Desantowa oprócz dawania możliwości rozbudowy kombinezonu, oferuje także szybsze znalezienie zasobów i utrzymywanie się przy życiu na nieprzyjaznych dla nas planetach. Jest tylko jeden minus – istnienie Kapsuły Desantowej jest zupełnie przypadkowe.

Z tego właśnie powodu sprawne i rozważne zarządzanie miejscem w kombinezonie jest tak szalenie ważne. Jeśli poziom życia zacznie gwałtownie spadać, będziemy potrzebowali zasobów, by naładować kombinezon. Jeśli nie będziemy mieli przy sobie potrzebnych zasobów, zginiemy. Miejmy więc na uwadze, aby w kombinezonie zawsze znajdowały się niezbędne przedmioty i surowce – izotopy, tlenki i krzemy. Ważnym jest by ostrożnie balansować między tym co jest dostępne w kombinezonie, a tym co pozostało w statku.

Warto także pamiętać, że każdy przedmiot możemy teleportować do statku lub w ostateczności go wyrzucić. Pamiętaj tylko, że każdy wyrzucony przedmiot jest już nie do odzyskania.

Pierwsze ulepszenie kombinezonu jest darmowe, każde kolejne dodatkowo płatne, a cena wzrasta wraz z poziomem ulepszenia. Istnieje jednak jeszcze jeden sposób ulepszenia kombinezonu. We wnętrzu różnych baz kosmicznych znajdujących się w układzie słonecznym, znajdziesz zamknięte drzwi. Do ich otwarcia potrzebować będziemy Atlaspass w różnych kombinacjach. Atlaspass są rzadkością, jednak ich plany możemy znaleźć na przykład w anomaliach kosmicznych, które zamieszkuje Geka. Jest to UFOludek, który w zamian za informacje o obcych rasach sprzeda nam plany stworzenia Atlaspass. Jeśli raz znajdziemy plany, to rozbudowa kombinezonu powinna być o niebo (a raczej o kosmos) prostsza. 🙂

5/5 - (1 vote)