Battlefield 1 – gra sieciowa, multiplayer: jak to ugryźć?

0
Poradnik Battlefield 1 Tryb Multiplayer

Poradnik Battlefield 1: Multiplayer

Tryb multiplayer według wielu graczy jest jednym z najważniejszych elementów w Battlefield 1. Gracze, którzy mieli do czynienia z poprzednimi częściami serii Battlefield, szybko odnajdą się w trybie sieciowym, choć twórcy przygotowali dla nas szereg przeróżnych zmian.

Dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z serią Battlefield, przygotowaliśmy przejrzysty poradnik na temat trybu multiplayer oraz porady dotyczące wbicia się na serwery. Wszystko po to, by nie zgubić się w tej chaotycznej bitwie.

Najlepiej zacząć od zapoznania się z kampanią fabularną. Zaleca się rozpoczęcie przygody od rozdziału „Błoto i krew”, gdzie mamy okazję manewrowania czołgiem jak i walki bez udziału pojazdu. Rozgrywka w trybie solo jest dobrym pomysłem na rozgrzewkę, gdyż pozwala oswoić się ze sterowaniem.

Tryb najlepszy na początek

Najpopularniejszym trybem w Battlefield 1 jest z pewnością Podbój. W walce bierze udział aż 64 graczy, a pole jest wystarczająco rozległe, by nie zginąć na strzał. Początkowo możecie czuć się nieco przytłoczeni rozwojem sytuacji, dlatego polecamy także dwa inne tryby.

Szturm – drugi po Podboju ulubiony tryb graczy. Jedna z drużyn musi podłożyć ładunki pod dwa cele. Jeśli bomby nie zostaną rozbrojone przez obrońców, aktywowane są dwa kolejne punkty do zniszczenia, a walka przesuwa się w dalsze części mapy. W tym trybie lokacje są nieco mniejsze, a użycie pojazdów jest tu znacznie ograniczone.

Dominacja – jest to Podbój w wersji mini. Rozgrywka jest tu szybsza i bardziej dynamiczna, mecze trwają krócej, a bitwa toczy się bez użycia pojazdów. W tym trybie walczymy o przejęcie kontroli w trzech różnych punktach, na stosunkowo niewielkich mapach. To, że mecze trwają krócej niż w innych trybach, dla wielu będzie to z pewnością zaletą.

Przeglądarka serwerów

Battlefield 1 oferuje nam przeglądarkę serwerów zarówno na PC, jak i na konsolach PS4 i XOne. Plusem PC jest to, że nie musimy uruchamiać aplikacji Battlelog, co na pewno ucieszy niejednego gracza.

Czemu służy przeglądarka serwerów? A temu, że dzięki niej w wygodny sposób możemy ustalić preferencje przed wyszukaniem gry i przed dołączeniem do meczu. Po prawej stronie znajdziemy filtry, które pozwalają ustawić odpowiadające nam opcje. Możemy tutaj ustalić tryb rozgrywki, ulubione mapy, ustalić maksymalną liczbę graczy w rozgrywce oraz wolną liczbę miejsc dostępną na wyświetlających się serwerach.

Istnieje także opcja ustalenia filtrów szczegółowych. Jest to jednak narzędzie dla bardziej zaawansowanych graczy. Ustalimy tutaj bowiem serwery bez regeneracji zdrowia, z ograniczonym interfejsem, czy taki, na którym nie można skorzystać z niektórych broni. Takie serwery tworzą gracze, którzy modyfikują zasady wedle uznania.

Poza przeglądarką serwerów mamy do wyboru jeszcze inne możliwości dołączenia do gry w zakładce „Gra online”:

Szybka gra – wybieramy preferowany tryb i automatycznie zostajemy przypisani do odpowiedniego meczu.

Operacje – oddzielny tryb, niedostępny z poziomu przeglądarki. Bierzemy udział w ataku lub obronie obszarów. Na jedną operację składają się zwykle dwie lub trzy mapy.

Gry niestandardowe – tutaj znajdziemy serwery niestandardowe, ze zmienionymi według uznania zasadami.

5/5 - (3 votes)