XVII Festiwal Fantastyki Falkon – start już 4 listopada!

0
Festiwal Fantastyki Falkon
Rate this post

Już w pierwszy weekend listopada startuje XVII Festiwal Fantastyki Falkon. Festiwal rozpoczyna się w piątek 4 listopada o godzinie 12:00, a kończy w niedzielę 6 listopada o godzinie 16:00. Fantastyczny Festiwal odbywać się będzie w Lublinie, a głównym obiektem spotkania będą Targi Lublin S.A.

Atrakcje

Na Falkon z pewnością przychodzi wiele osób prężnie działających w dziedzinie IT. Specjalnie dla nich organizatorzy wraz z Gamespol przygotowali specjalną prelekcję o tworzeniu gier mobilnych, nie tylko o tematyce fantastycznej.

Fantastyka i imprezy fantastyczne od jakiegoś czasu w swoim programie uwzględniają zainteresowania kino- i serialomaniaków. Takich atrakcji nie zabraknie również na tegorocznej edycji Falkonu. Wśród punktów programu znajdą się prelekcje i panele dyskusyjne, podczas których dowiecie się, że tak naprawdę nic nie wiecie o swojej ulubionej produkcji. O czym będzie mowa? Na pewno o Harrym Potterze, Doktorze Who, czy Gwiezdnych Wojnach! Chcecie wiedzieć więcej? Za jakiś czas pojawi się pełny program Falkonu, ale na razie ciiicho sza!

Program Falkonu tworzą nie tylko prelekcje. Na tegorocznym festiwalu zaprezentowany zostanie łazik marsjański Orion II, który został zbudowany na Politechnice Lubelskiej.

Zupełnie nowym i ciekawym punktem programu będą wyścigi dronów, które swoją popularnością podbijają cały świat. Dzięki Parrot Polska będziemy świadkami zmagań dronów lądowych Jumper i powietrznych minidronów. Firma zaprezentuje też swój najnowszy model – Parrot Disco.

Co ze sobą zrobić, kiedy już skończyły się wszystkie ciekawe prelekcje, a halę wystawców znacie już na pamięć? Pora na dobrą planszówkę w jednym z największych GamesRoomów w Polsce, czynnym 24 godziny na dobę. Ponad 300 tytułów będzie czekać na wypożyczenie, a wolontariusze chętnie wytłumaczą zasady każdej gry. W GamesRoomie swoje tytuły zaprezentują takie wydawnictwa jak Rebel.pl, Fabryka Gier Historycznych, Galakta, Black Monk, Portal, Fox Games i Hobbity.eu. Niektóre z nich zorganizują turnieje.

Goście

Na festiwalu nie zabraknie także gości. Falkon odwiedzą dwie utalentowane artystki, które dodadzą festiwalowi komiksowego uroku – Katarzyna Babis oraz Beata Ari Smugaj, profesjonalnie zajmujące się grafiką. Ponadto Falkon poszerza swoje horyzonty i otwiera się na youtuberów. Pierwszą osobą z tego środowiska, która pojawi się na festiwalu jest Piotr Kosek, znany z kanału Astrofaza. Przygotujcie się więc na połączenie fantastyki i nauki, bo Piotrek z pewnością udowodni Wam, że kosmos wcale nie jest taki nudny!

Nie sposób zapomnieć o stałych gościach Falkonu, przedstawicieli 501st Legionu i Rebel Legion Eagle Base. Miłośnicy Gwiezdnych Wojen urozmaicą imprezę swoim stoiskiem oraz wspaniałymi strojami. Obie grupy pojawiają się na Falkonie od wielu lat.

Goście FalkonuManga&Anime

Dział Manga&Anime jest przygotowywany dla każdego uczestnika Falkonu, który interesuje się wytworami cechującymi się japońskim stylem. Wśród atrakcji znajdą się prelekcje o tematyce japońskich kreskówek oraz komiksów. Po wielu głosach uczestników przemawiających za udoskonaleniem strefy Manga&Anime, organizatorzy zadecydowali, że oprócz pojawiającej się co roku gry Dance Dance Revolution zorganizują także UltraStar, czyli karaoke. Komiksowość tej edycji z pewnością znajdzie swój wyraz w tym dziale – na Falkonie będzie można podszlifować swoje umiejętności rysunku na warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów. Ze strony uczestników mile widziane będą przebrania z mang i anime – im bardziej oryginalne i precyzyjne, tym lepsze!

Superherosi Falkonu

Pierwszym herosem festiwalu jest Nekohama. Ten pochodzący z północnych wysp Japonii lisek jest reinkarnacją jednego z legendarnych stworzeń, odpowiedzialnych za pogodę ducha i życiową pomyślność. Oczy Nekohamy mówią bezgłośne „Hug me!”. Bo któż nie polubiłby takiego cudownego pluszaka? Tylko uważajcie! Ten Falkonowy Superheros ma specjalną umiejętność: potrafi czytać w myślach! Na szczęście dotyczy to tylko osoby, która go dotknie.

Drugim herosem będzie Keyia. Jest ona opiekunką literackich punktów programu. Niepozorna dziewczyna wyróżnia się wśród naszych bohaterów niezwykłą inteligencją, którą zawdzięcza swojemu pochodzeniu: przybyła na Ziemię z galaktyki tak odległej, że jej nazwy nie potrafi wymówić żaden mieszkaniec naszej planety. Żywiołowy charakter Keiyi odzwierciedla jej upodobania książkowe – uwielbia bohaterów z krwi i kości, akcję wartką jak rwąca rzeka, intrygujące światy – i tylko taką literaturę dopuszcza na teren festiwalu.

Mimo, że nadal nie jest znany cały skład Superherosów Falkonu, mieliśmy już okazję poznać ich przywódcę. Przedstawiamy Wam kapitana Mooba! Jest twardy jak Iron Man, silny jak Hodor i ma pelerynę bardziej odjechaną niż sam Superman! Kapitan Moob z dumą będzie promował dział serialowo-filmowy, a także kibicował „tym dobrym” i śmiał się z „tych złych”. Na co dzień współpracuje z Keyią, gdy pojawiają się prelekcje o serialach. Pod jego wodzą każdy filmowy pokaz lub panel po prostu musi być udany.

Bilety

Jakiś czas temu ruszyła przedsprzedaż biletów na Falkon. W systemie Biletin można kupić wejściówkę 5 zł taniej niż na miejscu. Dzięki takiemu biletowi uczestnik omija kolejki do kas oraz dostanie przy wejściu powiększony pakiet konwentowicza (w zestawie informator z rozkładem i opisem programu). Bilety można kupować pod tym linkiem.

Zachęcamy także do odwiedzenia tej strony – pojawiły się tam ceny biletów, w tym zupełna nowość: bilety ulgowe (dostępne tylko na miejscu).

Wolontariat i zgłoszenia do konkursów

Czy Twoją supermocą jest bystry wzrok i wyłapywanie osób bez wejściówki? A może umiesz dopilnować, żeby prelegentowi nie zabrało wody (i żeby nie mówił dłużej niż w planie)? No chyba, że inteligencją (prawie) dorównujesz Keiyi, więc bezbłędnie rozwiążesz każdy komputerowy/kabelkowy problem.

Niezależnie od tego, co jest Twoją mocną stroną – potrzebujemy Cię! Zgłoś się na wolontariusza Falkonu i pomóż nam zorganizować najlepszy festiwal fantastyki pod słońcem 🙂 Macie czas do 30 września.

Zgłoszeń można dokonywać na oficjalnej stronie Falkonu. Pod tym linkiem dowiecie się także na jakie sekcje dzieleni są helperzy oraz przejść bezpośrednio do formularza. Nowością w rekrutacji wolontariackiej jest kaucja. Każdy helper musi zapłacić 50 zł (cena normalnej wejściówki), które odzyskuje po wykonanych godzinach dyżuru.

Poszukiwani są także śmiałkowie, którzy zaprezentują się w corocznym Konkursie Odlotowych Strojów KOSplay. Koniecznie zajrzyjcie na tę stronę i spróbujcie swoich sił w rywalizacji na najlepszy strój Falkonu.

Wolontariat FalkonuFalkon w necie

Jakiś czas temu ruszyła odnowiona i przygotowana na komiksowo strona internetowa XVII Festiwalu Fantastyki Falkon. Tuż obok fanpage’a jest ona głównym źródłem informacji o festiwalu.

Na Facebooku została utworzona grupa Herosi Falkonu, do której każdy może dołączyć. Jest to forum wymiany wspólnych poglądów, idei i uwag odnośnie festiwalu oraz miejsce, gdzie organizatorzy poddają pod dyskusję niektóre pomysły. Zapraszamy zatem na: www.facebook.com/groups/130224180723960/

Wystartowało także wydarzenie na Facebooku. Zapraszamy do jego dołączania, gdyż i tam będą publikowane najnowsze informacje: www.facebook.com/events/1744350035834932/

Sponsorzy

Przedstawiamy sponsorów strategicznych Falkonu 2016, czyli tych, bez których festiwalowy program i atrakcje nie byłyby takie barwne. Sponsorskimi Herosami Festiwalu Fantastyki Falkon są: Rebel.pl serwujący najlepsze gry, Fabryka Słów oferująca setki fantastycznych książek oraz Kakuzu – sklep pełny mangowych cudów.