5 najlepszych gier z 2022 roku

0
Rate this post

2022 to rok, który w kontekście gier z pewnością przejdzie do historii, od największej dotychczas gry o podgatunku soulslike, przez RPG-i i gry akcji aż po survival-horrory, postanowiliśmy pokazać wam 5 najlepszych gier z 2022 roku.

Elden Ring

Naszą listę 5 najlepszych gier z 2022 roku zaczynamy dla wielu najlepszą grą w tym zestawieniu. Elden ring to gra studia FromSoftware. Studio to odpowiedzialne za już legendarne Dark souls, bardzo dynamicznego Bloodborne czy Sekiro, gre z bardzo interesującym podejściem do walki. Większość z tych tytułów należy do podgatunku soulslike. Gry należące do tego podgatunku wyróżniają się na tle innych gier RPG tym, że posiadają niesamowicie wysoki poziom trudności, a historię przekazują nam postacie, lokacje oraz przedmioty. Co jest jednak tak wyjątkowego w Elden Ringu? Otóż jest to pierwsza gra studia FromSoftware, która posiada otwarty świat, co w połączeniu z ich jakością daję genialną mieszankę trudnej walki, ciekawych bossów oraz ukrytej, lecz fascynującej fabuły. Jest to z pewnością gra warta uwagi dla osób lubiących wyzwania. 

God of War: Ragnarok

God of War to kultowa już seria, której główny bohater – Kratos, walczy z bogami. Tym razem gra ma miejsce w mitologii Nordyckiej, wydarzenia mają miejsce podczas Ragnaroku, czyli końcu świata z mitologii nordyckiej. Gra powróciła w 2018 roku, a pierwsza część zebrała rzeszę fanów dzięki ciekawej i wymagającej walce, oraz ciekawym rozwinięciu świata, jak i postaci samego Kratosa, który zostaje ukazany jako ojciec. Twórcy skupili się w drugiej części na rozwinięciu wszystkiego, co zobaczyliśmy w części pierwszej, pracując głównie nad wciągającą fabułą. Druga część to z pewnością obowiązkowy tytuł każdego gracza.

Dying Light 2: Stay Human

Dying Light to seria gier polskiego studia Techland. Pierwsza część znana ze swojej grywalności, dynamiczny parkur oraz satysfakcjonująca walka sprawiła, iż Dying Light stał się tytułem o światowej rozpoznawalności jednak ze względu na kilka wad takich jak prostoliniowa fabuła i nieciekawe dialogi na pewno nie była grą dla każdego. W drugiej części studio postanowiło jednak zmienić większą część mechanik, które widzieliśmy. Walka stała się dynamiczniejsza a parkur wolniejszy, dostaliśmy wybory fabularne, które wpływały na świat, jak i na samą dalszą historię. Mimo tego, iż gra zwolniła względem jedynki, dalej jest interesującym wyborem dla każdego, kto lubi klimaty apokalipsy zombie.

Horizon Forbidden West

Czwartym tytułem na liście 5 najlepszych gier z 2022 jest druga część Horizon Zero Dawn. Gra względem poprzedniczki została podrasowana w kontekście eksploracji, w której dodano kilka nowych narzędzi takich jak maska do nurkowania. Dodano także kilka narzędzi, które pomogą nam rozprawić się z przeciwnikami, co z pewnością dodaje kreatywności, jeśli chodzi o walkę. Z opinii graczy można wyczytać, iż jest to po prostu lepsze Horizon Zero Dawn z pięknymi lokacjami, cudowną muzyką i wszystkim, czego potrzeba w grze akcji, a historia, chociaż dosyć prosta dalej wciąga gracza.

Gran Turismo 7

Jako ostatnią grę postanowiliśmy dodać coś dla fanów wyścigów, Gran Turismo 7 to symulator wyścigów, który posiada wiele kultowych marek i samochodów takich jak Toyota AE86, Nissan Skyline czy Toyota Supra, mimo iż nie uświadczymy tam takiej dynamiki jak chociażby w Need for Speed czy Forza Horizon to jest to dalej świetna gra z ciekawym modelem jazdy, która będzie dobra dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania w świecie gier samochodowych, mimo to dużym minusem samej gry jest wymagane ciągłe połączenie z internetem. 

Wsparcia merytorycznego przy tworzeniu tego artykułu udzielił nam portal o grach www.gram.pl