Unravel 2 – Jak grać w dwie osoby?

0
Unravel 2 - Jak grać w dwie osoby?
5/5 - (1 vote)

Unravel Two to druga odsłona gry wydanej przez Electronic Arts na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch. W przeciwieństwie do poprzedniej części gracz wciela się nie w jednego, a w dwóch Yarny’ich. Gra polega na przechodzeniu kolejnych lokacji wykorzystujących elementy platformowe oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych. Można ją przejść samodzielnie, przełączając się pomiędzy postaciami lub zagrać w lokalnej kooperacji, która jest zalecana ze względu na cel powstania gry. Gra nie korzysta jednak z kooperacji online i posiada interfejs w języku angielskim, ale sama historia opowiedziana jest za pomocą zdarzeń i nie zawiera tekstu (z wyjątkiem samouczka).

Jak grać w dwie osoby w Unravel 2?

Aby grać w Unravel Two na dwóch graczy wystarczy jedna kopia gry oraz klawiatura i kontroler lub dwa kontrolery, w zależności od platformy. Jeżeli chcesz grać ze znajomym, jednak z jakiegoś powodu nie możecie się spotkać, dobrym rozwiązaniem jest użycie jednego z komputerów jako hosta, z którym połączy się drugi gracz. W tym celu trzeba skorzystać z programu, jak np. Parsec, ale należy pamiętać, że jest to rozwiązanie do grania na PC. Ważne jest aby osoba hostująca posiadała stabilny Internet.

Kooperacja zaczyna się już na samym początku, gdzie gra wprowadza nas w swój świat, a także uczy sterowania. Dodatkowo każdy z graczy może zmienić wygląd swojego Yarny’ego, dobierając jego kolor i kształt. Wystarczy podczas gry w menu wybrać opcję Appearance.

Ważną mechanikę stanowi włóczka łącząca obie postacie. Przywiązując ją do wystających elementów oznaczonych w grze, można tworzyć liny do wspinania się bądź bujania oraz konstruować trampoliny i mosty, do przemieszczania się lub transportowania przedmiotów. Jednak to co pożyteczne może też przysporzyć kłopotu jeśli poplączemy ową włóczkę, dlatego należy uważać którędy prowadzimy swoje postacie.

Gra stawia też przed graczami wyzwania zręcznościowe, wykorzystujące podstawową mechanikę skoku oraz odbijania się od ścian, nie raz wymagającą dobrej koordynacji lub wykorzystania ruchomych przedmiotów, jak np. pudełek. Nie ma co przejmować się niepowodzeniami, ponieważ gra często zapisuje swój stan przed kolejnymi sekwencjami.

Granie na dwóch w Unravel 2 zdecydowanie czyni rozgrywkę bardziej dynamiczną, a także pozwala na szybsze rozwiązywanie zagadek. Gra starcza na około 5-6 godzin i została uznana za najlepszą grę rodzinną roku 2019.

Poniżej znajdziecie gameplay z Unravel 2 od BJO oraz kilka ciekawych filmów z wyzwań dostępnych w grze. Miłego oglądania!

Unravel 2 Gameplay Chapter 2 – Co-Op Walkthrough

Unravel 2 Gameplay Chapter 3 – Co-Op Walkthrough

Unravel 2 Gameplay Chapter 4 – Co-Op Walkthrough

UNRAVEL 2 – Challenge 1 – Pipie dream Gameplay Co-Op Walkthrough

UNRAVEL 2 – Challenge 2 – Climbing up the walls Gameplay Co-Op Walkthrough

UNRAVEL 2 – Challenge 3 – Electric slide Gameplay Co-Op Walkthrough

UNRAVEL 2 – Challenge 4 – Tangled up in blue Gameplay Co-Op Walkthrough

UNRAVEL 2 – Challenge 5 – Be quick or be dead Gameplay Co Op Walkthrough