6 porad dotyczących rozgrywki w Overwatch

0
overwatch - darmowy weekend
Rate this post

Większość z Was już pewnie nie może doczekać się premiery Overwatcha, nastąpi ona za 3 dni, a dokładnie 24 maja. Zanim jednak przystąpicie do gry, weźmiecie karabiny, dobrze zapoznać się z regułami jakie panują w tej grze. Dzięki tym 6 poradom nie rozczarujecie się, ani nie zepsujecie rozgrywki innym.

1. Po pierwsze gra DRUŻYNOWA!

Połączenie zdolności kilku bohaterów (np. tarcza Reinhardta obroni mniej odporne postacie) i odpowiednie koordynowanie super zdolności otwiera nam pewną drogę do sukcesu. Chcecie przykładu ? Jedną z umiejętności bohaterki Mei jest zamrarzanie przeciwników – jest to doskonała szansa dla Wirującej Śmierci – Żniwiarza.

2. Komunikaty wysyłane przez grę!

Możecie w to nie uwierzyć, ale Overwatch chce Wam pomóc podczas gry! Jeżeli zostaniemy zabici przez Żołnierza-76 czy McCree, producenci udzielają kilku ciekawych rad. Informacje jakie dostaniecie to m.in. zdolności bohatera, rady na przyszłość czego mamy nie robić oraz dowiemy się więcej na temat cech charakterystycznych bohatera. Są to bardzo praktyczne i przydatne porady, przynajmniej na początku gry. Dlatego obserwujcie komunikaty podczas gry!

3. Statystyki są mało ważne

Tak jak wspomniałem w pkt. 1 Overwatch jest grą drużynową! Nie jest to żaden deathmatch, w grze musimy wykonać określone cele, które są zaznaczone na mapie. Zwycięstwem w grze nie jest zabicie wszystkich przeciwników, a wykonanie konkretnych zadań. Oczywiście, że zabicie wroga, przyniesie korzyści dla Twojej drużyny, ale trzeba pamiętać, ze czas odrodzenia bohatera jest bardzo szybki. Zatem skupmy się lepiej ma współpracy i wykonaniu konkretnego zadania.

4. Bohaterzy a sytuacja na mapie

Jeżeli widzisz, że Twoja drużyna potrzebuje bohatera wsparcia, to bez wahania wybierz go! W grze dostępnych jest 21 bohaterów, którzy podzieleni są na 4 role. Każdy z nich ma inne zadanie do wykonania i prezentuje zupełnie inny styl gry. Podczas gry możemy w każdej chwili wymienić bohatera, więc bądźmy czujni, który z bohaterów jest potrzebny w danej chwili. Dlatego też, jeżeli Twoja drużyna potrzebuje wsparcia, wybierz właśnie takiego bohatera! Trupia Wdowa czy Lúcio niejednokrotnie, uratuję tyłek całej ekipy. Pamiętajcie również o wieżyczkach Torbjörna, dobre jej ustawienie podczas obrony potrafi wykosić wszystkich przeciwników.

5. Ekipa składająca się tylko z postaci Smug?

Czy jest to dobre rozwiązanie ? Jest to zabawne, ale bardzo mało prawdopodobne, że będzie to skuteczna ekipa. Wielu graczy, może kręcić nosem, z nietypowego rozwiązania, które zaproponował Blizzard – chodzi tutaj o możliwość wybory bohaterów, a dokładnie tego samego herosa przez kilku członków drużyny. Gra przed rozpoczęciem rozgrywki, podaje informacje, jakich ról brakuje w naszym teamie. Jest w tym duży sens, ponieważ każdy team potrzebuje tanka jak i herosa, który ma możliwość leczenia pozostałych graczy. Oczywiście, wszystko jest zależne od sytuacji jak wygląda pole walki! Więcej informacji patrz pkt. 4.

6. Oczy dookoła głowy!

W grze Overwatch herosi potrafią nie tylko skakać, czy szybko biegać. Niektórzy z bohaterów mogą się teleportować, skakać po ścianach, latać a nawet cofać się w czasie! Dlatego każdy z graczy musi mieć oczy dookoła głowy i co jakiś czas spójrzcie w górę, czy ktoś nie lata nad Waszą głową! Jednym z lubianych ataków Fary jest atak znienacka, ostrzeliwujący wrogów minirakietami. Zaś Hanzo, lubi czaić się na dachu budynków i polować na roztrzepanych wrogów z łuku. Dodatkowa rada – głośne krzyki, które usłyszycie podczas gry oznaczają ataki specjalne, co pozwala na zorientowanie się, że coś się dzieje. W grze słychać bardzo wyraźnie tupanie przeciwników. Może jest to idiotyczny tip, ale nie raz pewnie uratuje Nam życie!

Porady pewnie nie są zbyt odkrywcze, ale podczas testów widziałem, że wielu graczy zapomniało o podstawach. To by było na tyle!

Życzę powodzenia i wielu zwycięskich meczy!