Jakie słuchawki dla gracza kupić?

0
5/5 - (1 vote)

Społeczność gamerów rządzi się swoimi prawami. Mają one szczególnie wysokie wymagania sprzętowe, tak by każda rozgrywka była jak najbardziej efektywna i przebiegała bez zakłóceń. Jednym z ważniejszych elementów podczas gry, są słuchawki. Umożliwiają one komunikację z innymi członkami zespołu. Powinna ona przebiegać sprawnie i bez żadnych zakłóceń. Dodatkowo powinny zapewniać ponadprzeciętne doznania słuchowe, a także odizolować gamera od dźwięków otoczenia. Jakie słuchawki dla gracza kupić?.

Jakie słuchawki dla gracza kupić?

Rynek obfituje w różnorodne modele słuchawek dla graczy, jednak szczególną popularnością cieszą się te nauszne. Skutecznie odcinają od dźwięków otoczenia i umożliwiają skupienie się tylko i wyłącznie na grze. Te dla graczy, powinny dodatkowo zapewniać szczególną głębie dźwięku. Rynek oferuje również słuchawki gamingowe- douszne. Wśród nich możemy wyróżnić modele:

  • otwarte- zapewniające przepływ powietrza i dźwięk zbliżony do naturalnego.
  • półotwarte- zapewniające większą głębie.
  • zamknięte- które zdecydowanie dominują wśród graczy i zapewniają całkowitą izolację na dźwięki pojawiające się wokół.

Słuchawki douszne, są kierowane szczególnie do tych graczy, którym przeszkadza ciężar nausznych modeli. Warto wiedzieć, że sprawdzą się one też w przypadku rozgrywek na mniejszych urządzeniach jak np. na tablecie.

Jakie słuchawki gamingowe do 100 zł kupić? Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od potrzeb gracza. Niezmiennie jednak istotną kwestią, jest wielozadaniowość słuchawek. Gamerzy wykorzystują je również do codziennych czynności jak np. muzyka czy filmy. Ważne, by można było je wykorzystać w szerszym zakresie niż tylko rozgrywki komputerowe. Czy lepiej sprawdzi się model douszny czy nauszny? To zależy od indywidualnych preferencji.

Które słuchawki gamingowe okażą się najlepsze?

Jak wszystkie urządzenia, słuchawki również definiowane są przez ich parametry techniczne. Przed zakupem, warto zwrócić szczególną uwagę na:

  • pasmo przenoszenia- jest to nic innego jak częstotliwość dźwięku wyrażana w hercach. Wartość minimalna odpowiedzialna jest za basy, natomiast maksymalna za dźwięki wysokie.
  • harmoniczne zniekształcenia- to kolejny istotny parametr, kryjący się pod skrótem TDH. Norma, w której powinien mieścić się przedział zniekształceń wynosi od 0,1% do 0,5%.
  • waga- niezwykle ważna kwestia dla graczy. Słuchawki gamingowe, szczególnie nauszne, powinny być lekkie. Zapewni to większy komfort ich użytkowania, przy czym cięższe modele, mogą powodować dyskomfort.
  • poziom natężenia dźwięku- to nic innego jak głośność oferowana przez słuchawki. Im wyższa wartość tego parametru, tym głośniej będziemy mogli odtworzyć dźwięk. Na głośność wpływa również impedancja, czyli wartość mówiąca o tym, ile energii musi zostać wykorzystane, by osiągnąć pożądany poziom głośności. W tym wypadku, zasada została odwrócona i im niższa impedancja, tym słuchawki będą głośniejsze.
  • mikrofon zintegrowany- okazuje się przydatny, szczególnie w grach gdzie omówienie strategii z innymi członkami zespołu może okazać się kluczem do zwycięstwa.

Szukasz innych słuchawek? Zobacz jakie słuchawki bezprzewodowe kupić na https://hiperceny.pl/ranking-top-10-sluchawki-bezprzewodowe/